Головна » Бухгалтеру » Консультації » Індекс інфляції за жовтень 2018 року
Консультації

Індекс інфляції за жовтень 2018 року

Поділіться з друзями - підтримайте проект

 Держстат оприлюднив індекс інфляції за жовтень 2018 року – 101,7%.

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2018р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,7%, з початку року – 7,4%.

Базова інфляція в жовтні 2018р. порівняно з попереднім місяцем становила 1,3%, з початку року – 6,9%.

Звернить увагу! Держстат розраховує також базовий індекс споживчих цін, але цей показник є субіндексом індексу споживчих цін і потрібен для іншої мети. Наведемо визначення цих індексів, оприлюдненних на сайті Держстату.

Індекс споживчих цін (ІСЦ) –  показник зміни в часі цін і тарифів на товари та послуги, які купує населення для невиробничого споживання. Розраховується щомісячно на основі даних про ціни (одержуються органами державної статистики шляхом щомісячної реєстрації цін і тарифів на споживчому ринку) та даних національних рахунків щодо витрат домогосподарств на кінцеве споживання по країні в цілому з подальшим розподілом (за результатами вибіркового обстеження умов життя домогосподарств).

Базовий індекс споживчих цін (БІСЦ) – є субіндексом індексу споживчих цін. Його побудова заснована на існуючих методологічних засадах щодо розрахунку індексу споживчих цін. БІСЦ показує стійку динаміку цін з мінімізацією короткострокових нерівномірних змін цін, викликаних шоками пропозиції та адміністративним регулюванням.

Держстат


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Індекс споживчих цін листопад 2019 - 100,1%

Наша розсилка

Події

січень, 2021

X