Головна » Бухгалтеру » Консультації » Інформація про ліцензії – у звітах №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ
Консультації

Інформація про ліцензії – у звітах №1-РС, №2-РС, №3-РС, №1-ОА, №1-ОТ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2015 року №609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» ДФС України визначено органом ліцензування виду господарської діяльності з виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами.

Відповідно до частини третьої ст. 16 Закону України від 19 грудня 1995 року №481/95-ВР «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» суб’єкти господарювання, які отримали ліцензії на виробництво та/або оптову торгівлю спиртом, алкогольними напоями і тютюновими виробами та здійснюють таку діяльність та/або експорт, імпорт зазначеної продукції, подають до органу виконавчої влади, уповноваженого Кабінетом Міністрів України видавати такі ліцензії, щомісяця до 10 числа наступного місяця звіт про обсяги виробництва та/або обігу (в тому числі імпорту та експорту) спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів за формою, встановленою цим органом.

Наказом Міністерства фінансів України від 11.02.2016 №49 затверджено форми звітів щодо виробництва й обігу спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів та порядків їх заповнення, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 03.03.2016 за №340/28470, зокрема:

 1. №1-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації спирту»;
 2. №2-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації алкогольних напоїв»;
 3. №3-РС «Звіт про обсяги виробництва та реалізації тютюнових виробів»;
 4. №1-ОА «Звіт про обсяги придбання та реалізації алкогольних напоїв у оптовій мережі»;
 5. №1-ОТ «Звіт про обсяги придбання та реалізації тютюнових виробів у оптовій мережі».

Відповідно до Закону №481 передбачено отримання окремих ліцензій на відповідний вид діяльності, а саме:

– на виробництво:

 • спирту етилового;
 • спирту коньячного;
 • спирту плодового;
 • спирту етилового ректифікованого виноградного;
 • спирту етилового ректифікованого плодового;

– дистиляту виноградного спиртового; спирту-сирцю плодового;

на право оптової торгівлі:

 1. спиртом етиловим,
 2. спиртом етиловим ректифікованим виноградним,
 3. спиртом етиловим ректифікованим плодовим.

Таким чином, суб’єкти які мають зазначені ліцензії, подають Звіт №1-РС із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначених ліцензій;

на виробництво алкогольних напоїв – Звіт №2-РС із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначеної ліцензії;

– на виробництво тютюнових виробів – Звіт №3-РС із відображенням операцій, які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначеної ліцензії;

на право оптової торгівлі:

 1. алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту);
 2. сидром та перрі (без додання спирту);
 3. виключно пивом для виробників пива з обсягом виробництва до 3000 гектолітрів на рік, – Звіт № 1-ОА із відображенням операцій які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначених ліцензій;

– на право оптової торгівлі тютюновими виробами – Звіт № 1-ОТ із відображенням операцій які були здійснені за звітний місяць відповідно до зазначеної ліцензії.

Звіти подають суб’єкти господарювання, які одержали відповідні ліцензії до органів ДФС, за основним місцем обліку в електронній формі.

У полі, в якому зазначаються реквізити респондента Звітів, передбачено заповнення інформації про реєстраційний номер ліцензії.

Якщо суб’єкт господарювання має декілька діючих ліцензій у звітному періоді, такий суб’єкт зазначає реєстраційні номера відповідних ліцензій через кому.

ДФС

132 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X