Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Кабмін доплатить пенсіонерам
Ініціативи законотворців

Кабмін доплатить пенсіонерам

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Д.Шмигаль сьогодні повідомив:

З 1 жовтня 2022 року пенсіонерам у віці 70-75 років будуть встановлені додаткові щомісячні доплати у сумі до 300 гривень.

Відповідне рішення Уряд підтримав під час засідання. Воно стосуватиметься тих категорій громадян, пенсія яких є меншою від розміру середньої заробітної плати за 2020 рік.

 Більше того, з березня 2023 року відбуватиметься щорічна індексація таких доплат. Це продовження системної політики Уряду у напрямку встановлення більш справедливих соціальних виплат.

Вже з жовтня цього року пенсіонери у віці 75-80 років почнуть отримувати доплати до 400 гривень, а з минулого року виплати по 500 гривень почали отримувати люди старше 80 років.

Детально

Кабінет міністрів України з 2022 року почне виплачувати надбавки до пенсій для осіб, які мають пенсію меншу від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік. А тариф на доставку готівки пенсіонерам передбачається у розмірі 0,1% від сум виплат. Про це йдеться у Постанові Кабміну «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб у 2022 році та в подальшому».

Отже, з автори прописали, що з «метою здійснення послідовних заходів щодо підтримки найбільш вразливих категорій осіб, які досягли відповідного віку та мають тривалий страховий стаж, i додаткового соціального захисту жінок в умовах підвищення пенсійного віку (чомусь не згадується про чоловіків, – прим. ред.) передбачається:

установити, що з 1 жовтня 2022 року

  • особам у віці від 70 до 75 років, у яких розмір щомісячної пенсійної виплати з урахуванням надбавок і підвищень є меншим від розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні за 2020 рік, з якої сплачено страхові внески, виплачується щомісячна компенсаційна виплата у розмірі до 300 гривень.

Щомісячна виплата особам, які досягли віку 70 років після 1 жовтня 2022 року встановлюється i виплачується з дати досягнення ними зазначеного віку.

Починаючи з 2023 року розмір такої виплати щороку з 1 березня підвищується на коефіцієнт збільшення, який визначається відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон) з одночасним визначенням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати.

  • особам, яким виповнилося 70 років i більше, страховий стаж яких становить не менше 35 років у чоловіків i не менше 30 років у жінок, які отримують пенсію, розмір якої не досягає 3 000 гривень, буде доплачуватися різниця, аби вони могли отримати таку суму.

Якщо в осіб страховий стаж становить менше 35 років у чоловіків i менше 30 років у жінок, доплата до пенсії встановлюється в розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу. При цьому розмір пенсійної виплати за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків i  не менше 20 років у жінок із числа осіб, яким виповнилося 80 років i більше, не може бути меншим 2 600 гривень, а в осіб у віці від 70 до 80 років не може бути меншим 2 500 гривень.

З 1 грудня 2022 року передбачається доплачувати пенсіонерам, які мають страховий стаж від 30-35 років для досягнення суми у 2 500 грн.

акож передбачається жінкам, які народилися у період з 1 січня по 31 грудня 1962 року, буде підвищено пенсію на 9%.

При цьому з 1 січня 2022 року тариф на доставку готівки пенсіонерам передбачається у розмірі 0,1% від сум виплат.

 

СЮГ

43 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X