Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Кабмін надав можливість змінювати або замовляти посвідчення водія через додаток «Дія».
Держоргани інформують

Кабмін надав можливість змінювати або замовляти посвідчення водія через додаток «Дія».

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Кабмін надав можливість змінювати або замовляти посвідчення водія через мобільний  додаток «Дія». Відповідне положення міститься в прийнятій постанові «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами».

Як зазначено у пояснювальній записці, документ розроблено з метою запровадження можливості отримання послуги з обміну або замовлення посвідчення водія через Єдиний державний вебпортал  електронних послуг «Дія Портал» та забезпечення у подальшому відображення посвідчення водія у мобільному додатку.

Так, посвідчення водія буде видаватися особисто під підпис після пред’явлення паспорта громадянина України або тимчасового посвідчення громадянина України, посвідки на постійне проживання, посвідки на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист, та оригіналу медичної довідки встановленого зразка, дійсної на дату подання заяви.

Для обміну посвідчення водія або отримання його після втрати чи викрадення особа подає через електронний кабінет водія або через Портал Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка, заяву в електронній формі, зразок якої затверджується наказом МВС.

У випадку формування та подання заяви в електронній формі з використанням програмних засобів Порталу Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка, заповнення форм (полів) заяви буде здійснюватись автоматично.

Зазначимо, що до заяви, поданої через електронний кабінет водія, потрібно буде додати електронні копії (фотокопії) оригіналу паперового документа, що підтверджує зміну персональних даних особи (за потреби), та дійсну на дату подання заяви медичну довідку встановленого зразка, що підтверджує допущення водія до керування транспортними засобами відповідних категорій.

Також встановлюється, що за умови подання заяви через Портал Дія, у тому числі з використанням мобільного додатка, особа підтверджує наявність медичної довідки встановленого зразка, дійсної на дату подання заяви, підтверджує відсутність обмежень, за яких дозволяється керувати транспортним засобом, та зазначає відомості про групу крові та резус-фактор особи, що містяться у медичній довідці.

Варто відзначити, що у разі відсутності під час отримання посвідчення водія оригіналу медичної довідки встановленого зразка, електронна копія (фотокопія) оригіналу якої була додана до заяви, кошти,  сплачені за обмін або видачу посвідчення водія  замість втраченого або викраденого, не повертаються.

 

 

Дія


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X