Головна » Бухгалтеру » Консультації » Камеральні перевірки – вникнути в суть! Верховний суд зробив це
Консультації Юридичні консультації

Камеральні перевірки – вникнути в суть! Верховний суд зробив це

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Верховний Суд у Постанові від 18.04.2019 у справі №805/329/17-а, зазначив, що предмет камеральної перевірки передбачає встановлення повноти, своєчасності подання платником податкової звітності, перевірку правильності оформлення документів податкової звітності (повноти заповнення усіх необхідних реквізитів, чіткості їх заповнення тощо), перевірку правильності складення розрахунків за податковими платежами (арифметичний підрахунок остаточних сум податків, правильність відображення показників, необхідних для обчислення бази оподаткування).

Таким чином, у контролюючого органу відсутні повноваження під час проведення камеральної перевірки досліджувати питання своєчасності сплати податків, оскільки останні перебувають поза межами даної перевірки.

Податковий орган, реалізовуючи свої повноваження щодо проведення камеральної перевірки, може здійснювати лише перевірку платника податків виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків, а також даних системи електронного адміністрування податку на додану вартість.

ВС доходить обгрунтовного висновку, що, у даному випадку, ДФС, здійснюючи дослідження питань своєчасності сплати СГД узгодженої суми податкового (грошового) зобов’язання, вийшла за межі предмету камеральної перевірки, у зв’язку з чим акт такої перевірки є доказом, здобутим з порушенням Закону, що призводить до визнання перевірки незаконною та відсутності правових наслідків такої. Відповідно, прийняті на його підставі податкові повідомлення-рішення не є правомірними.

Джерело

 

27 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X