Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Карантин продовжено до 22 червня! Але із значними послабленнями!
Держоргани інформують

Карантин продовжено до 22 червня! Але із значними послабленнями!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Уряд підтримав рішення щодо пом’якшення карантинних обмежень з 22 травня.

Водночас ми подовжуємо карантин до 22 червня та переходимо до адаптивної моделі. Це дасть змогу регіональним комісіям ТЕБ і НС посилювати протиепідемічні обмеження на місцях у разі виявлення спалахів захворювання. Або послаблювати їх, якщо це не суперечить встановленим обмеженням на загальнонаціональному рівні, а епідемічна ситуація відповідає трьом визначеним критеріям.

Під час засідання Уряду Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зокрема зазначив, що в Україні вже почалося зниження динаміки захворюваності.

Відповідно до рішення Уряду з 22 травня в тих регіонах, де епідеміологічні показники відповідають встановленим МОЗ критеріям щодо нових випадків захворювання на коронавірусну хворобу (не більше 12 на 100 тисяч населення), кількості тестувань (не менше 12 на 100 тисяч населення) та наповненості ліжкомісць (не більше 50%) в лікарнях, відновлюється робота громадського транспорту. З 25 травня має бути відновлена робота метрополітену, а також дитячих садків.

«Міжобласні перевезення ми поки що не відкриваємо. Ми домовилися, що це буде на початку червня, як тільки епідеміологічна ситуація дозволить це зробити. Наголошую, лише за умов, що в усіх областях епідеміологічна ситуація буде дозволяти. При цьому будуть локальні обмеження, рішення щодо яких будуть прийматися спільно з місцевою владою, щоб не експортувати вірус по цілій країні. Це і є модель адаптивного карантину», – зазначив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль окремо наголосив, що питання відновлення рейсових авіаперевезень і відкриття аеропортів буде розглядатися після 15 червня, коли країни-партнери почнуть відкривати свої кордони. «Поки аеропорти наших країн-партнерів закриті. Ми ведемо діалог з авіаперевізниками, і поки є спільна позиція, що швидше 15 червня немає сенсу відкривати роботу аеропортів», – пояснив Глава Уряду.

Уряд нагадує, що з 11 травня розпочався перший етап послаблення карантинних обмежень, що дало можливість відновити роботу літнім майданчикам в закладах громадського харчування, перукарням, салонам краси, а також стоматологічним кабінетам. З метою контролю за дотриманням протиепідемічних норм територіальні органи Держпродспоживслужби проводять регулярний моніторинг таких закладів.

Так, станом на 19 травня із 9,6 тис. перевірених Держпродспоживслужбою закладів понад 7,6 тис. повністю відповідають усім протиепідемічним вимогам, встановленим Головним державним санітарним лікарем, з яких:
–          3852 об’єкти торгівлі продовольчими товарами (магазини та супермаркети);
–          1486 об’єктів торгівлі непродовольчими товарами (магазини та супермаркети);
–          309 закладів громадського харчування (кафе та ресторани);
–          573 перукарні та салони краси;
–          1419 інших об’єктів (аптеки, об’єкти водопостачання та водовідведення, об’єкти транспорту тощо).
 
Детальніше з результатами перевірки можна ознайомитися на сайті Держпродспоживслужби.
 
Крім того, станом на зараз в Україні вже працюють 748 продовольчих ринків, це майже 90% від загальної кількості продовольчих ринків.
Уряд вже реалізує програми, спрямовані на подолання бізнесом наслідків кризи від пандемії. Ці ініціативи включають заходи із збереження робочих місць, спрощення доступу до фінансів (завдяки гарантуванню нових кредитів і запуску грантових програм), зменшення витрат бізнесу шляхом рефінансування кредитів та зменшення податкового навантаження. 

 

Урядовий портал


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X