Головна » Бухгалтеру » Консультації » “Карантинна” допомога ФОП та працівникам — подаватись можна із 19 квітня
Консультації

“Карантинна” допомога ФОП та працівникам — подаватись можна із 19 квітня

Поділіться з друзями - підтримайте проект

08.04.2021 року в газеті “Голос України” опублікований Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 30.03.2021 р. № 1358-IX. Тож цей Закон набирає чинності із 09.04.2021 року.

Ця дата важлива для відліку часу для звернення ФОП та працівниками за “карантинною” допомогою від держави у розмірі 8000 грн.

Цю допомогу надають за заявою ФОП та працівника, поданої ними в електронній формі через Портал “Дія”.

Заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів “червоної” зони карантину.

Для ФОП та працівників із регіонів, які до “червоної” зони карантину включили в лютому-березні 2021 року, відлік 30-денного строку розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

До того ж ФОП та працівники, котрі у 2021 році вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час “зимового” локдауну, можуть знову скористатись право на звернення за новою допомогою, якщо їх роботу припинили через віднесення регіону до “червоної” зони карантину.

Детальніше про розміри, умови та обмеження у виплаті ФОП та працівникам “карантинної” допомоги в період “весняного” локдауну.

Перелік основних КВЕД, стосовно яких здійснюють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП,  визначив КМУ.

Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328 (чинна із 10.04.2021 року).

Пам’ятайте, у карантинній допомозі може бути відмовлено! Основна і перша причина – невідповідність КВЕД, котрі підпадають під перелік дозволених до виплати фінансової державної допомоги.

Читати по темі:  Декретна відпустка ФОП: відповіді на п’ять основних запитань та рекомендації

Перелік КВЕД затверджений Постановою КМУ від 07.04.2021р. № 329

На отримання допомоги мають право:

  1. наймані працівники суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін;
  2. ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

серпень, 2021

X