Консультації

“Карантинна” допомога ФОП та працівникам — подаватись можна із 19 квітня

08.04.2021 року в газеті “Голос України” опублікований Закон України “Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2” від 30.03.2021 р. № 1358-IX. Тож цей Закон набирає чинності із 09.04.2021 року.

Ця дата важлива для відліку часу для звернення ФОП та працівниками за “карантинною” допомогою від держави у розмірі 8000 грн.

Цю допомогу надають за заявою ФОП та працівника, поданої ними в електронній формі через Портал “Дія”.

Заяву про надання допомоги можна надати протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідного регіону додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів “червоної” зони карантину.

Для ФОП та працівників із регіонів, які до “червоної” зони карантину включили в лютому-березні 2021 року, відлік 30-денного строку розпочнеться із 19 квітня 2021 року.

До того ж ФОП та працівники, котрі у 2021 році вже отримували одноразову матеріальну допомогу під час “зимового” локдауну, можуть знову скористатись право на звернення за новою допомогою, якщо їх роботу припинили через віднесення регіону до “червоної” зони карантину.

Детальніше про розміри, умови та обмеження у виплаті ФОП та працівникам “карантинної” допомоги в період “весняного” локдауну.

Перелік основних КВЕД, стосовно яких здійснюють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб’єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП,  визначив КМУ.

Порядок надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів затверджений постановою КМУ від 07.04.2021 р. № 328 (чинна із 10.04.2021 року).

Пам’ятайте, у карантинній допомозі може бути відмовлено! Основна і перша причина – невідповідність КВЕД, котрі підпадають під перелік дозволених до виплати фінансової державної допомоги.

Перелік КВЕД затверджений Постановою КМУ від 07.04.2021р. № 329

На отримання допомоги мають право:

  1. наймані працівники суб’єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін;
  2. ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного держреєстру станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, який затвердить Кабмін.
Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

1 тиждень ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

2 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

2 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

2 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

2 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

2 тижні ago