Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » КМУ затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації
Новини законодавства

КМУ затвердив підстави для прийняття рішення комісією ДФС про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Рішення прийняте для забезпечення реалізації механізму зупинення реєстрації податкових накладних, запровадженого Законом №1797.

Кабмін постановою від 29.03.2017 р. № 190 встановив, що комісія ДФС приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації на підставі отриманих від платника ПДВ згідно з пп. “в” пп.  201.16.1 ПКУ:

  • письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК,
  • та/або копій документів.

Їх платник податку має право подати до органу ДФС протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов’язання, відображеного у ПН/РК.

Підставами для прийняття комісією ДФС рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування будуть:

1) ненадання платником податку письмових пояснень щодо підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, до якої/якого застосована процедура зупинення реєстрації;

2) ненадання копій документів відповідно до підпункту “в” пп. 201.16.1 ПКУ;

3) надання копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування.

Комісія ДФС не може відмовити платнику податків у розгляді додаткових письмових пояснень та/або копій документів щодо підтвердження інформації, зазначеної у ПН/РК, якщо такі пояснення та/або копії документів подано платником податку до ДФС за основним місцем обліку не пізніше  вищезазначеного строку у 365 к.д.

Коментар

Зверніть увагу! Відповідно до п. 74.2 ПКУ, у ЄРПН має проводитись постійний автоматизований моніторинг відповідності податкових накладних і розрахунків коригування відповідним критеріям.

А зазначені критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, повинен визначати Мінфін у відповідному своєму наказі. Але наразі навіть проекту такого наказу ще немає.

Тож, за якими критеріями ризику будуть з 1 квітня 2017 року зупиняти реєстрацію ПН та РК в ЄРПН, поки що невідомо. Слідкуйте за нашими публікаціями

 


Поділіться з друзями - підтримайте проект