Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Коло суб’єктів, які мають право займатися готельною діяльністю, розширено за рахунок ФОП.
Ініціативи законотворців

Коло суб’єктів, які мають право займатися готельною діяльністю, розширено за рахунок ФОП.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

29.04.2021 року Верховна Рада України прийняла Закон України «Про внесення змін до Закону України” Про туризм “щодо розширення кола суб’єктів надання готельних послуг» № 1164-IX. Автором законопроекту № 2673 (саме під таким номером закон проходив під час розгляду Парламентом) є народний депутат України Ігор Фріс.

Метою розробки і прийняття законодавчого акту є усунення обмеження доступу до заняття готельним справою, представників середнього і дрібного бізнесу, приватних підприємців.

Справа в тому, що Закон України «Про туризм», яким визначено загальні правові, організаційні та соціально-економічні засади реалізації державної політики України в галузі туризму, Верховною Радою України був прийнятий ще в 1995 році. У 2010 році в цей Закон були внесені зміни, а саме, введено поняття «готель» «готельна послуга» і «аналогічні засоби розміщення». Однак, якщо говорити про тлумачення вищевказаних термінів, то їх суть розкривалася завдяки такому поняттю, як підприємство. Відповідно, фізичні особи – підприємці не отримали права на законних підставах надавати послуги з розміщення туристів в готелях.

У реальному діловій практиці, що склалася в Україні, як правило, невеликі об’єкти розміщення людей позначалися, як міні – готелі, або так звані гостьові будинки. З прийняттям же закону № 1164-IX поняття «підприємство» було замінено терміном «суб’єкт господарювання».

В принципі, логіку законодавця можна зрозуміти. Автор закону розраховує на можливий вихід з тіні представників дрібного і середнього бізнесу, за фактом надають послуги з розміщення людей, що знаходяться на відпочинку.

Але, швидше за все, в такому випадку Парламенту доведеться додатково переглядати питання оподаткування готельного бізнесу, щоб підприємці, які отримали право на заняття готельним бізнесом, не потрапили під «податковим пресом» і остаточно не пішли в «тінь». Тому як фінансові можливості міні-готелю та великого мережевого гіганта, звичайно ж, несумірні.

 

 

 

92 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X