Головна » Бухгалтеру » Консультації » Коригування неточностей виявлених в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання
Консультації

Коригування неточностей виявлених в ціні КО чи сумі податкового зобов’язання

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Платник податків має право самостійно провести коригування ціни контрольованої операції і сум податкових зобов’язань за умови, що це не призведе до зменшення суми податку, що підлягає сплаті до бюджету (пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Податкового Кодексу України).

Рекомендований порядок дій:

1.Визначити контрольовані операції, за якими потрібно провести коригування з метою забезпечення відповідності їх умов принципу «витягнутої руки».

2.Здійснити коригування відповідно до пп. 39.5.4.1 пп. 39.5.4 п. 39.5 ст. 39 Кодексу в додатках ТЦ та РI до податкової декларації з податку на прибуток.

Відповідні податкові різниці збільшують фінансовий результат до оподаткування згідно з пп. 140.5.1 та/або пп. 140.5.2 п. 140.5 ст. 140 Кодексу.

Для цього необхідно розрахувати свої податкові зобов’язання відповідно до мінімального/максимального значення діапазону цін (рентабельності).

Нагадуємо, що Порядок розрахунку діапазону цін (рентабельності) та медіани діапазону цін (рентабельності) для цілей трансфертного ціноутворення затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 04.06.2015 № 381.

Якщо платник не скористався своїм правом проведення самостійного коригування, то розрахунок податкових зобов’язань за результатом контрольованих операцій проводиться з врахуванням значення медіани ринкового діапазону цін (рентабельності).

3.Сплатити суму податку на прибуток, самостійно нараховану в декларації.

4.Нарахувати та сплатити штрафні санкції (з урахуванням п.52 прим.1 підрозд.10 розд. XX «Перехідні положення» Кодексу та роз’яснення з категорії 132.01 розділу «Запитання-відповіді з Бази знань «ЗІР».

Так, п. 50.1ст. 50 Кодексу передбачено:

а)сплатити суму недоплати й штраф у розмірі 3 % від такої суми до подання уточнюючого розрахунку. Цей штраф не застосовується у разі подання уточнюючого розрахунку до податкової декларації з податку на прибуток підприємств за попередній податковий (звітний) рік з метою здійснення самостійного коригування відповідно до статті 39 цього Кодексу у строк не пізніше 1 жовтня року, наступного за звітним;

б)відобразити суму недоплати у складі декларації з цього податку, що подається за податковий період, наступний за період, у якому виявлено факт заниження податкового зобов’язання, збільшену на суму штрафу у розмірі 5% від такої суми, з відповідним збільшенням загальної суми грошового зобов’язання з цього податку.

ДПС

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X