Головна » Бухгалтеру » Консультації » Користувалися в звітньому періоді коштами ФСС — подавайте звіт!
Консультації

Користувалися в звітньому періоді коштами ФСС – подавайте звіт!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

З 2 по 20 квітня 2018 року (включно) здійснюється прийняття звітів страхувальників за формою Ф4-ФСС з ТВП за I квартал поточного року, відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.2011 р № 4.

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП подається страхувальником або відповідальною особою страхувальника за місцем його постановки на уч ет в органі Фонду або за місцем обліку, зазначеним в Державному реєстрі (для зареєстрованих після 01.01.2011 р), в разі здійснення у звітному кварталі нарахування матеріального забезпечення застрахованим особам за рахунок коштів Фонду, подачі заяви-розрахунку та отримання фінансування або перерахування зобов’язань перед Фондом.

Звіти подаються на вибір страхувальника одним із способів: – в електронній формі; – на паперових носіях; – надсилаються поштою з повідомленням про вручення та описом вкладення. При відправці звітів поштою страхувальник зобов’язаний здійснити таке відправлення на адресу органу Фонду не пізніше ніж за десять днів до закінчення терміну подачі звітів. Звіти на паперових носіях завіряються підписами керівника, головного бухгалтера (за наявності такої посади у страхувальника) та скріплюються печаткою (за наявності).

Звіт за формою Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

– відсутності у страхувальника заборгованості по субрахунку 652 на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунку у звітному кварталі;

– наявності заборгованості за Фондом на початок року та відсутності оборотів по субрахунку 652 у звітному кварталі.

Неподання або несвоєчасне подання встановленої звітності посадовими особами підприємств, установ, організацій, фізичними особами, які використовують найману працю, тягне за собою накладення штрафу від восьми до п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (136 – 255 грн). Повторне протягом року правопорушення тягне за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (170 – 340 грн.).

Коли звіт подавати не потрібно

Звіт за формою №Ф4-ФСС з ТВП не подається у разі:

– відсутності у страхувальника зобов’язання перед Фондом по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на початок кожного звітного кварталу та оборотів по субрахунках у звітному кварталі;

– наявності зобов’язання Фонду перед страхувальником на початок року та відсутності оборотів по субрахунках, на яких ведеться облік розрахунків з Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності у звітному кварталі.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X