Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Крок до зняття недоторканності з депутатів ВРУ
Ініціативи законотворців

Крок до зняття недоторканності з депутатів ВРУ

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Народний депутат Оксана Білозір пропонує змінити процедуру узгодження проведення слідчих дій відносно депутатів. Проект Закону №7243 від 27.10.2017 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення процедури застосування заходів, які обмежують права і свободи народного депутата України.

В проекті , зокрема зазначена  потреба у напрацюванні механізму, який би максимально враховував зазначені аспекти, а саме: можливість проведення ефективного досудового слідства та збирання доказів вини депутата, який підозрюється у корупційних діяннях, або вчиненні іншого кримінального злочину; оцінка Парламентом зібраних слідством доказів та надання згоди на притягнення депутата до кримінальної відповідальності.

 Запропоновано встановити, що обшук народного депутата або проведення інших слідчих дій, які обмежують його права і свободи, буде допускатися тільки за рішенням суду, винесеним за клопотанням Генерального прокурора, і тільки в разі підозри депутата в скоєнні тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Зараз для проведення обшуку або затримання депутата необхідно отримати дозвіл Парламенту на притягнення його до кримінальної відповідальності. На думку автора законопроекту, зазначені зміни дозволять досягти збалансованого компромісу в питанні функціонування правового інституту недоторканності народних депутатів України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

two × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Лишь в конце работы мы обычно узнаём, с чего её нужно было начинать

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: