Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Лібералізація в сфері ЗЕД: громадське обговорення – долучайтеся!
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Лібералізація в сфері ЗЕД: громадське обговорення – долучайтеся!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Запропоновано зміни до Закону про зовнішньоекономічну діяльність. А саме: виключити спеціальну санкцію у вигляді накладення штрафів, яка може застосовуватися у випадках несвоєчасного виконання або невиконання суб’єктами ЗЕД та іноземними суб’єктами господарської діяльності своїх обов’язків згідно з Законом про ЗЕД. При цьому до суб’єктів ЗЕД та / або іноземним суб’єктам господарської діяльності може бути застосовано спеціальну санкцію у вигляді індивідуального режиму ліцензування ЗЕД.

За результатами робочих нарад було прийнято рішення, що тимчасове зупинення може бути застосовано виключно за поданнями СБУ у випадках, коли суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності проводяться дії, пов’язані з фінансуванням тероризму, посягання на національні інтереси, національну безпеку та територіальну цілісність України.

При цьому, у законопроекті чітко передбачається, що спеціальна санкція не буде застосовуватися за порушення законодавчо встановлених строків розрахунків на суму, що не перевищує 10 тисяч євро. Вказана норма лібералізації виключить можливість застосування спеціальної санкції за порушення строків розрахунків на незначні суми.

Також у законопроекті пропонується скоротити максимальні строки розгляду Мінекономрозвитку України матеріалів щодо застосування та скасування спеціальних санкцій на 25%. При цьому, слід зазначити, що на даний час терміни розгляду матеріалів суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності рідко перевищують 10 робочих днів.

Відповідний проект Закону «Про внесення змін до Закону України« Про зовнішньоекономічну діяльність» оприлюднено на сайті Мінекономрозвитку для громадського обговорення. Тож долучайтеся!

36 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

Реклама

X