Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » ЛИСТ Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18 (Відповідальність за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у КП)
Інші документи

ЛИСТ Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18 (Відповідальність за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у КП)

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18

Щодо відповідальності за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці <…> повідомляє.

Заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів у формі інспекційних відвідувань або невиїзних інспектувань відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. N 295 “Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” (далі – Порядок контролю).

Відповідно до пункту 24 Порядку контролю порядок складення та форми акта, висновку, вимоги визначаються Міністерством соціальної політики України (далі – Мінсоцполітики).

Формою Акта передбачена можливість дослідження питання дотримання вимог частини четвертої статті 48 Кодексу законів про праці України (далі – КЗпП України), відповідно до якої до трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 <…> (далі – Інструкція), передбачено, що у графі 3 розділу “Відомості про роботу” як заголовок пишеться повне найменування підприємства.

Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу.

У графі 3 пишеться: “Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво” із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у “Класифікаторі професій”, тощо.

Враховуючи вищезазначене, при проведенні інспекційних відвідувань (невиїзних інспектувань) інспектор праці може дослідити питання щодо внесення до трудової книжки відомості про роботу (частина четверта статті 48 КЗпП України), в тому числі дотримання пункту 2.14 Інструкції.

<…>

Щодо накладення на роботодавців штрафів за порушення вимог пункту 2.14 Інструкції(частини четвертої статті 48 КЗпП України) повідомляємо, що відповідальність за порушення законодавства про працю передбачена, зокрема, статтею 265 КЗпП України.

Відповідно до абзацу восьмого частини другої статті 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати.

<…>

 

Директор

І. Дегнера

30 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X