Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Листи ДФС » Лист ДФС від 02.03.2017 р. № 4341/6/99-99-15-03-02-15(про ПДВ за одним договором в рахунок іншого)
Листи ДФС

Лист ДФС від 02.03.2017 р. № 4341/6/99-99-15-03-02-15(про ПДВ за одним договором в рахунок іншого)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 

ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 02.03.2017 р. № 4341/6/99-99-15-03-02-15

Державна фіскальна служба України розглянула лист […] щодо порядку коригування податкових зобов’язань з ПДВ та складання податкових накладних / розрахунків коригування до податкових накладних при зарахуванні попередньої оплати за одним договором в рахунок оплати товарів/ послуг за іншим договором та керуючись статтею 52 Податкового кодексу України (далі — ПКУ) повідомляє.

Як зазначено у листі, підприємством-покупцем за договором N 1 було здійснено попередню оплату, на дату якої постачальником було складено податкову накладну. У подальшому між підприємствами була досягнута домовленість про припинення дії договору N 1 та залік попередньої оплати за цим договором в рахунок оплати товарів/послуг за договором N 2 без повернення такої оплати на поточний рахунок покупця.

Згідно з пунктом 192.1 статті 192 ПКУ якщо після постачання товарів/послуг здійснюється будь-яка зміна суми компенсації їх вартості, включаючи наступний за постачанням перегляд цін, перерахунок у випадках повернення товарів/послуг особі, яка їх надала, або при поверненні постачальником суми попередньої оплати товарів/послуг, суми податкових зобов’язань та податкового кредиту постачальника та отримувача підлягають відповідному коригуванню на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, складеному в порядку, встановленому для податкових накладних, та зареєстрованому в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі — ЄРПН).

Відповідно до частини другої статті 604 Цивільного кодексу України зобов’язання припиняється за домовленістю сторін про заміну первісного зобов’язання новим зобов’язанням між тими ж сторонами (новація).

Отже, якщо продавцем — платником ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за договором N 1 були визначені податкові зобов’язання з ПДВ та надалі за домовленістю сторін дія договору припиняється, а попередня (авансова) оплата зараховується в рахунок оплати товарів/послуг за договором N 2, то продавець — платник ПДВ має право скласти розрахунок коригування до податкової накладної, складеної на дату отримання такої попередньої (авансової) оплати, та зменшити нараховану суму податкових зобов’язань з ПДВ.

Читати по темі:  ДФСУ ЛИСТ від 09.03.2017 р. № 5898/7/99-99-14-01-02-17 (внесення ОЗ-контрольована операція)

Складання такого розрахунку здійснюється на дату підписання документа, на підставі якого кошти, отримані за договором N 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором N 2.

Такий розрахунок коригування до податкової накладної відповідно до пункту 192.1 статті 192 ПКУ підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг. Зареєстрований в ЄРПН розрахунок коригування є для постачальника підставою для зменшення нарахованих податкових зобов’язань, а для отримувача-покупця — підставою для зменшення податкового кредиту.

При цьому якщо за договором N 2 товари/послуги уже були поставлені та на дату такої поставки («першої події») постачальником було складено та зареєстровано в ЄРПН відповідну податкову накладну, то за фактом зарахування попередньої оплати за договором N 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором N 2 податкова накладна постачальником не складається.

Якщо на дату підписання документа про зарахування попередньої оплати за договором N 1 в рахунок оплати вартості товарів/послуг за договором N 2 такі товари/послуги за договором N 2 поставлені не були, то на дату підписання такого документа продавець — платник ПДВ повинен визначити податкові зобов’язання з ПДВ та скласти податкову накладну на суму попередньої оплати за договором N 2 («перша подія») і зареєструвати її в ЄРПН у встановлений ПКУ термін. Така податкова накладна є для покупця товарів/послуг підставою для віднесення суми податку, зазначеної у ній, до податкового кредиту.

В. о. заступника голови

М. Продан

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

четырнадцать − 2 =

Наша розсилка

Опитування

Якою бухгалтерською програмою ви користуєтесь?

Випадкова цитата

Все знают что счастье не в деньгах но все хотят убедиться лично

Лист ДФС від 02.03.2017 р. № 4341/6/99-99-15-03-02-15(про ПДВ за одним договором в рахунок іншого)

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом