Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » Лист ДФС від 15.04.2016 № 3941/П/99-99-17-03-03-14
Нормативна база бухгалтера

Лист ДФС від 15.04.2016 № 3941/П/99-99-17-03-03-14

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Державна фіскальна служба України, керуючись ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс), розглянула звернення … щодо оподаткування податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми допомоги по вагітності та пологах і в межах компетенції повідомляє.

       Відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються Кодексом.

Оподаткування доходів фізичних осіб встановлено розділом IV Кодексу.

Відповідно до п. 163.1 ст. 163 Кодексу об’єктом оподаткування резидента є загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до складу якого включаються доходи, перелік яких визначено підпунктами 164.2.1 – 164.2.19 п. 164.4 ст. 164 Кодексу. Крім того, до зазначеного вище переліку включаються інші доходи, крім зазначених у ст. 165 Кодексу, що передбачені   п.п. 164.2.20 п. 164.2 ст. 164 Кодексу.

Згідно з п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається, зокрема,   сума допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з бюджетів та фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування.

загрузка...

Підпунктом 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу передбачено, що звільняються від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV Кодексу не включаються до загального оподатковуваного доходу фізичних осіб (не підлягають оподаткуванню, оподатковуються за нульовою ставкою), крім доходів, зазначених у підпунктах 165.1.2, 165.1.18, 165.1.25, 165.1.52 п. 165.1 ст. 165  Кодексу.

Враховуючи   зазначене, сума  допомоги по вагітності та пологах, яку отримує платник податку з фонду загальнообов’язкового державного  соціального страхування, на підставі  п.п. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 та п.п. 1.7 п. 16¹ підрозділу 10 розділу XX Кодексу не включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу та не оподатковується податком на доходи фізичних осіб і військовим збором.

 

З повагою

Голова                                                                                                           Р.М. Насіров

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Випадкова цитата

Экономический кризис раскроет то, чего не в состоянии обнаружить аудиторы

Лист ДФС від 15.04.2016 № 3941/П/99-99-17-03-03-14

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом