Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Листи ДФС » Лист ДФС від 26.04.2017 № 9011/6/99-99-15-03-03-15 (розгляд звернення про сплату акцизного податоку)
Листи ДФС

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9011/6/99-99-15-03-03-15 (розгляд звернення про сплату акцизного податоку)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:5 хвилин
Print Friendly, PDF & Email
Державна фіскальна служба України відповідно до ст. 52 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) розглянула звернення  Товариства і надає змістовні відповіді на питання, порушені у зверненні Товариства.Як зазначено у зверненні, Товариство здійснює реалізацію товарів, у тому числі і підакцизних, через мережу власних магазинів безмитної торгівлі. Зазначені товари реалізуються виключно на території цих магазинів безмитної торгівлі і знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі.Чи є Товариство платником акцизного податку?Статтею 212 Кодексу визначено вичерпний перелік осіб, які є платниками акцизного податку. Зокрема платником акцизного податку є    особа – суб’єкт господарювання роздрібної торгівлі, яка здійснює реалізацію підакцизних товарів (п.п. 212.1.11 п. 212.1 ст. 212 Кодексу).Згідно з п.п. 14.1.212 п. 14.1 ст. 14 Кодексу реалізація підакцизних товарів (продукції), у тому числі реалізація суб’єктами господарюван­ня роздрібної торгівлі підакцизних товарів, це опе­рації на митній території України.Магазини безмитної торгівлі – це суб’єкти господарювання роздрібної торгівлі, які реалізують товари, які знаходяться в митному режимі безмитної торгівлі.Згідно з п. 3 Правил продажу товарів магазинами безмитної торгівлі, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2003 року № 1089, продаж товарів магазинами безмитної торгівлі здійснюється громадянам, які виїжджають за межі митної території України, а також пасажирам міжнародних рейсів, які виконуються повітряними та водними транспортними засобами комерційного призначення, що експлуатуються резидентами.Відповідно до ст. 140 Митного кодексу України (далі – Митний кодекс) в митному режимі безмитної торгівлі перебувають товари, не призначені для вільного обігу на митній території України. У зазначений митний режим поміщуються іноземні та українські товари, які ввозяться з-за меж митної території України або вивозяться з митної території України. Поміщення українських товарів у митний режим безмитної торгівлі для цілей оподаткування вважається експортом цих товарів (ст. 141 Митного кодексу).
Читати по темі:  Лист ДФС від 06.10.2016 № 21760/6/99-99-15-03-02-15 (щодо оподаткування ПДВ операції з безоплатного розповсюдження зразків товарів, рекламних матеріалів)
Підпунктом 213.2.1 п. 213.2 ст. 213 Кодексу визначено, що не підлягають оподаткуванню акцизним податком операції з вивезення (експорту) підакцизних товарів (продукції) платником податку за межі митної території України.Також звільняються від оподатку­вання операції із ввезення підакцизних товарів (про­дукції) з-за меж митної території України на митну територію України, якщо при цьому згідно із законом не справляється податок на додану вартість у зв’язку з розміщенням товарів (продукції) у митному режимі безмитної торгівлі (п.п. 213.3.3 п. 213.3 ст. 213 Кодексу).Отже, у випадку, якщо Товариство здійснює виключно продаж товарів, у тому числі і підакцизних, через мережу власних магазинів безмитної торгівлі, то за такими операціями Товариство не є платником акцизного податку.Чи повинно Товариство складати та подавати декларацію акцизного податку (далі – Декларація)?Відповідно до абзацу першого п. 2 розділу І Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 № 14 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 26.09.2016 № 841), особи, визначені ст. 212 Кодексу як платники акцизного податку, складають та подають Декларацію.Беручи до уваги, що Товариство не є платником акцизного податку за операціями з реалізації товарів через магазини безмитної торгівлі, обов’язку складання та подання Декларації до контролюючого органу за зазначеними операціями у нього не виникатиме.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

5 × три =

Наша розсилка

Події

21
Ноя
00:00

Вебинар “И снова проверки: кто, на каких основаниях может проверять предприятия, как подготовиться и пройти” 21.11.17

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9011/6/99-99-15-03-03-15 (розгляд звернення про сплату акцизного податоку)
21
Ноя
14:00 - 15:00

Вебинар “”Изменения в предоставлении и расчете пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам” 21.11.17

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9011/6/99-99-15-03-03-15 (розгляд звернення про сплату акцизного податоку)

Випадкова цитата

Когда секретари бездельничают и занимаются болтовней – это явный признак того, что учреждение находится в состоянии загнивания

Лист ДФС від 26.04.2017 № 9011/6/99-99-15-03-03-15 (розгляд звернення про сплату акцизного податоку)

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом