Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ ДФС від 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16 "Про Єдиний внесок"
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ ДФС від 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16 "Про Єдиний внесок"

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
   
ДЕРЖАВНА ФІСКАЛЬНА СЛУЖБА УКРАЇНИЛИСТвід 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16
Національний банк України вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601
 
Про єдиний внесок
Державна фіскальна служба України у зв'язку з набранням чинності 01 січня 2015 року Законом України від 28 грудня 2014 року № 77–VIIІ ,,Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці” (далі – Закон № 77), яким внесено зміни, зокрема, до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464 „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464), повідомляє таке.На виконання вимог частини другої статті 24 Закону № 2464 наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 453 затверджено Порядок прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за № 1602/24134 (далі – Порядок).Пунктом 2 Порядку передбачено, що банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки, платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником єдиного внеску розрахункових документів (документів на переказ готівки) про перерахування коштів для сплати сум єдиного внеску. Суми, сплачені за цими документами, повинні складати не менше 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.Якщо в розрахункових документах або документах на переказ готівки сума єдиного внеску менша, ніж 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, банки приймають від платників єдиного внеску грошові чеки та/або платіжні доручення та/або інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати разом з оригіналом довідки-розрахунку, погодженим з органом доходів і зборів за місцем взяття на облік платника єдиного внеску. Довідка-розрахунок складається платником єдиного внеску у трьох примірниках за формою згідно з додатком 1 до Порядку (пункт 3 Порядку).
Читати по темі:  ЛИСТ ДФС від 28.09.2015 р. N 9065/Т/99-99-17-03-03-14
Прикінцевими положеннями Закону № 77 передбачено використання платником єдиного внеску права на зниження навантаження на фонд оплати праці, що сприятиме легалізації фонду оплати праці шляхом застосування понижуючого коефіцієнта. При заповненні додатка 1 до Порядку платник єдиного внеску за умови застосування понижуючого коефіцієнта не може використати алгоритм заповнення додатка 1 до Порядку, оскільки при застосуванні такого коефіцієнта суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, будуть менше ніж 1/3 суми нарахованої заробітної плати.У зв’язку з тим, що на сьогодні значна кількість платників єдиного внеску має бажання застосовувати понижуючий коефіцієнт, просимо до моменту приведення Порядку у відповідність до законодавства при прийманні від платників єдиного внеску грошових чеків, платіжних доручень та інших розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до Закону № 2464 нараховується єдиний внесок, не перевіряти 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах.Разом з цим повідомляємо, що відповідно до частини другої статті 24 Закону № 2464 банки приймають від платників єдиного внеску платіжні доручення та інші розрахункові документи на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховується єдиний внесок, та здійснюють видачу (перерахування) зазначених коштів лише за умови одночасного подання платником розрахункових документів про перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум.Враховуючи викладене, просимо довести позицію ДФС до банківських установ щодо призупинення дії Порядку в частині подання та перевірки 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах, відповідно до додатка 1 до Порядку.
Читати по темі:  Лист Міністерства фінансів України від 25.07.2016 р. №31-11130-09-10/21370
Голова
І.О. Білоус
доповнення до листа ДФС України від 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16
 
Щодо уникнення непорозумінь між платниками єдиного внеску, що застосовують понижуючий коефіцієнт, та банківськими установами
У зв’язку із значною кількістю платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок), які виявили бажання застосовувати понижуючий коефіцієнт, та невідповідністю додатка 1 до Порядку прийняття банками на виконання розрахункових документів на виплату заробітної плати, затвердженого наказом Міндоходів від 09.09.2013 № 453, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.09.2013 за № 1602/24134 (далі – Порядок), нормам чинного законодавства, ДФС підготовлено та направлено лист до Національного банку України з проханням тимчасового призупинення контролю 1/3 суми коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах відповідно до додатка 1 до Порядку.При цьому за банками відповідно до частини другої статті 24 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» залишається функція контролю за одночасним поданням платником єдиного внеску розрахункових документів на видачу (перерахування) коштів для виплати заробітної плати та перерахування коштів для сплати відповідних сум єдиного внеску або документів, що підтверджують фактичну сплату таких сум, та за пропорційністю сплати єдиного внеску.Для уникнення непорозумінь між платниками єдиного внеску, що застосовують понижуючий коефіцієнт, та банківськими установами пропонуємо територіальним органам ДФС при перевірці додатка 1 до Порядку (сума єдиного внеску буде менше ніж 1/3 коштів для виплати заробітної плати, зазначеної в грошових чеках, платіжних дорученнях та інших розрахункових документах) підтверджувати додаток 1 до Порядку з приміткою «Завізовано відповідно до Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 28 грудня 2014 року № 77–VIIІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці».
Читати по темі:  ЛИСТ ДФС 19.03.2015 N 625/2/99-99-17-02-02-10

');
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

4 × два =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если бы у меня было восемь часов на то, чтобы срубить дерево, я потратил бы шесть часов на то, чтобы наточить топор

ЛИСТ ДФС від 29.01.2015 р. № 1787/5/99-99-17-03-01-16 “Про Єдиний внесок”

Час читання: 9 min
0

Поділитися з другом