Головна » Для завантаження » Закони, положення, нормативи » Інші документи » ЛИСТ МінІнфраструктури від 26.02.2016 р. N 1928/25/10-16
Інші документи

ЛИСТ МінІнфраструктури від 26.02.2016 р. N 1928/25/10-16

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

ЛИСТ

від 26.02.2016 р. N 1928/25/10-16

Щодо деяких питань норм витрат палива

Міністерство інфраструктури України опрацювало звернення (далі – звернення) стосовно деяких питань норм витрат палива та повідомляє.

Нормування споживання палива під час експлуатації автомобілів здійснюється відповідно до нормативного документа “Норми витрат палива і мастильних матеріалів на автомобільному транспорті”, затвердженого наказом Міністерства транспорту України від 10.02.98 р. N 43 (далі – Норми).

У Нормах наведено базові лінійні норми витрат палива для більш ніж 1500 моделей (модифікацій) автомобілів, норми витрат палива на виконання транспортної роботи та на роботу спеціального обладнання, що встановлюється на автомобілях, система коефіцієнтів коригування нормативних витрат палива в залежності від умов експлуатації, норми витрат мастильних матеріалів і порядок їх застосування. Норми призначені для підприємств, організацій та установ (юридичних осіб) різних форм власності, що діють на території України і експлуатують автомобілі та мають за мету економне використання паливо-мастильних матеріалів.

При роботі автомобіля на стисненому природному газі (СПГ) або на зрідженому нафтовому газі (ЗНГ), крім норми витрати основного палива (газового), встановлюється згідно з підпунктом 3.4.5 норма витрати додаткового палива (рідкого) на запуск автомобіля.

Ця норма встановлюється на кожен календарний день залежно від фактичної температури повітря навколишнього середовища. Встановлення місячної норми витрати додаткового палива (без врахування температурних умов) Нормами не передбачено.

Пробіги автомобіля на газовому паливі та на бензині виокремлюються за показниками одометра та зазначаються в подорожніх листах та/або інших звітних документах, які діють на підприємстві.

Для моделей (модифікацій) автомобілів, що не увійшли до Норм, встановлюються тимчасові індивідуальні базові лінійні норми витрат палива. Порядок розроблення таких норм визначено підпунктом 2.1.5 Норм. Розрахунки нормативних витрат палива в експлуатації необхідно виконувати з використанням тимчасової базової норми за формулами, наведеними у розділі 4 Норм.

Згідно з підпунктом 3.5.8 Норм конкретні величини коефіцієнтів у регламентованих межах та терміни їх дії встановлюються безпосередньо керівниками підприємств і затверджуються наказом (розпорядженням) по підприємству.

Відповідно до пунктів 1.11 та 2.2 Норм на виконання спеціальної роботи автомобілями, роботу спеціальної техніки на базі автомобілів, спеціального обладнання, встановленого на автомобілі, складаються акти встановлення тимчасової індивідуальної базової лінійної норми витрат палива на роботу спеціального обладнання або акти проведення замірів витрати палива (додатки Е та Ж НД) та надсилаються до державного підприємства “Державний автотранспортний науково-дослідний і проектний інститут” (ДП “ДержавтотрансНДІпроект”) для розгляду та реєстрації. Тимчасова індивідуальна норма витрати палива набуває чинності після її реєстрації та затвердження наказом керівника підприємства.

Заступник міністра –
керівник апарату

В. Омелян


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X