Головна » Для завантаження » Нормативка » Нормативна база бухгалтера » ЛИСТ НБУ від 16.04.2015 р. № 50-01015/25464
Нормативна база бухгалтера

ЛИСТ НБУ від 16.04.2015 р. № 50-01015/25464

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

ЛИСТ       від 16.04.2015 р. № 50-01015/25464

 

Національний банк України (далі — Національний банк) розглянув звернення, що надійшло з листом Кабінету Міністрів України <…>, щодо порядку застосування касових документів, належного оприбуткування підприємцями готівки та в межах компетенції повідомляє таке.Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями) визначений Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні (далі — Положення), затвердженим постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 р. № 637 (зі змінами).Стосовно питань 1 та 2.Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку (пункт 2.2 глави 2 Положення).Главою 3 Положення встановлено порядок оформлення касових операцій. Зокрема, пунктом 3.10 глави 3 Положення визначено, що прибуткові касові ордери і квитанції до них, а також видаткові касові ордери і видаткові відомості мають заповнюватися бухгалтером.Отже, до підприємців, що здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, Положенням не висуваються вимоги щодо оформлення касових операцій прибутковими та видатковими касовими ордерами.Крім того, згідно з абзацом четвертим пункту 4.2 глави 4 Положення підприємці Касової книги не ведуть.При цьому пунктом 1 Порядку ведення Книги обліку доходів і витрат, яку ведуть фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, і фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 р. № 481, визначено, що відповідно до пункту 177.10 статті 177 та пункту 178.6 статті 178 розділу IV Податкового кодексу України фізичні особи — підприємці, крім осіб, що обрали спрощену систему оподаткування, та фізичні особи, які провадять незалежну професійну діяльність, зобов’язані вести Книгу обліку доходів і витрат, у якій за підсумком робочого дня, протягом якого отримано дохід, на підставі первинних документів здійснюються записи про отримані доходи та документально підтверджені витрати.

Читати по темі:  ЛИСТ МінФіна від 17.04.2015 р. N 31-11420-07-10/13211
Відсутність запису в Книзі обліку доходів і витрат про отриману підприємцем готівку є порушенням норм з обігу готівки та її неоприбуткуванням.Одночасно зазначаємо, що нормативно-правові акти щодо проведення записів у Книзі обліку доходів і витрат та Методичні рекомендації щодо порядку проведення перевірок з питань дотримання суб’єктами господарювання касової дисципліни, повноти оприбуткування виручки від реалізації товарів (послуг), затверджені наказом Державної податкової адміністрації України від 23.04.2009 р. № 210, розробляє та супроводжує Державна фіскальна служба України і надання роз’яснень із цих питань не належить до компетенції Національного банку.Стосовно питання 3.Пунктом 1.2 Положення визначено терміни, що застосовуються в цьому Положенні, зокрема, «каса — це приміщення або місце здійснення готівкових розрахунків, а також приймання, видачі, зберігання готівкових коштів, інших цінностей, касових документів».При цьому Положенням для підприємців не наведені вимоги щодо забезпечення належного облаштування каси та надійного зберігання готівкових коштів у ній.Директор Департаменту грошового обігу                          В.Зайвенко

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

двенадцать − шесть =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Лучше уверенность в хорошем результате, чем надежда на замечательный результат

ЛИСТ НБУ від 16.04.2015 р. № 50-01015/25464

Час читання: 5 min
0

Поділитися з другом