Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінцифри створює Дія.City для розвитку IT-індустрії в Україні
Ініціативи законотворців

Мінцифри створює Дія.City для розвитку IT-індустрії в Україні

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Мінцифри презентувала плани щодо реалізації проекту Дія.City, направлені на виконання Указу Президента «Про заходи щодо створення сприятливих умов для розвитку IT-індустрії в Україні». До проекту долучився Денис Алейніков, який розробляв законодавство про білоруський «Парк Високих Технологій».

Про необхідність розвитку ІТ-індустрії вже говорили багато, але лише за підтримки Президента України проект Дія.City буде реалізовано в найкоротші строки. Дія.City створить в Україні одні з найкращих у світі умов для розвитку IT-індустрії.

«Цей Указ Президента надзвичайно важливий для нас, адже останні півроку ми працюємо над тим, щоб створити на території України спеціальну економічну зону – концептуальну, сучасну, яка допоможе пришвидшити розвиток ІТ-галузі. Ми хочемо, щоб в Україні було більше стартапів, але на сьогодні це важко втілити в життя, адже наші податкові умови, регулювання міграційних процесів, трудового законодавства – не найкращі у світі. Тому сьогодні Україна є третьою у світі по аутсорсингу ІТ-послуг. Тобто багато наших спеціалістів розробляють послуги для інших країн, але ми хочемо, щоб в Україні почали створювати IT-продукти. Тому ми працюємо над Дія.City, яка стане однією з найкращих податкових систем в світі. Адже ми хочемо, щоб наші компанії платили менше податків, стрімко розвиватися і створювали більше робочих місць», – сказав Михайло Федоров, Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України.

За словами заступника Міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, в Дія.City для IT-фахівців залишаться такі ж умови, які вони мають при оформленні як ФОП. «Тобто 5% податку на доходи фізичних осіб та мінімальне ЄСВ 22%, в цьому році це 1039 гривень. Для компаній ми вводимо податок на виведений капітал – ставка 10% при виведені дивідендів або 15% прирівняних до них платежів», – пояснив Олександр Борняков, заступник Міністра цифрової трансформації з питань розвитку IT. Він додав, що Мінцифри також вдосконалить порядок здійснення процесуальних дій під час кримінального провадження, щоб унеможливити необґрунтоване втручання у діяльність IT-компаній.

Указ Президента – це публічна підтримка та політична воля, щоб проект Дія.City рухався швидше. В той же час, залишиться система ФОПів, тому IT-компанії, яких ця система влаштовує, зможуть працювати на таких умовах далі. Адже Дія.City – це додаткова альтернатива, а не єдиний формат діяльності IT-компаній.

Під час прес-конференції Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров представив свого радника Дениса Алейнікова, який буде головним спеціалістом в юридичній частині проекту та амбасадором Дія.City в країнах СНД та Європи.

«Ця реформа – консолідація зусиль всіх: Президента, Уряду, держави, креативного класу. Вона має нам дозволити втримувати наші прапори на вершині. Для мене Дія.City не замість Парку Високих Технологій, а разом. Ми братські народи і я хочу, щоб весь світовий ТОП IT-продуктів, перша десятка була з прапорами України і Білорусі», – підсумував Денис Алейніков.

Дія City — це цифрова бізнес-країна, в якій не існує меж для інвестицій, створення робочих місць чи розробки новітніх технологій. Українці та підприємці з усього світу матимуть можливість швидко реалізовувати найамбітніші інноваційні та бізнес ідеї без втручання держави.

З якими проблемами зіштовхується бізнес

 • Відсутність верховенства права та як наслідок корупція, рейдерство та саботаж
 • Високі податки на початкових етапах бізнесу та складність і «дороговизна» кредитування

 • Складність входу до Первинної публічної пропозиції (IPO) та незахищеність прав міноритарних акціонерів

 • Відтік кваліфікованих кадрів за кордон та застаріла освіта, яка не відповідає потребам бізнесу

 • Низький рівень захищеності інтелектуальної власності

Як ми їх вирішуємо

Ми пропонуємо створити конкурентну модель економіки, ключовими аспектами якої буде

Побудова цифрового суспільства

 • всі G2R та G2B послуги онлайн
 • АРІ-government
 • цифрова ідентифікація суб’єктів та відносин
 • єдине онлайн вікно для резидентів
 • тільки cashless розрахунки

  Прозорість

  • публічний онлайн доступ до всіх процесів (крім тих що порушують приватність)

  • онлайн моніторинг для фіскальних та контролюючих органів та інших інституцій

Самоврядування

  • створення середовища для прийняття рішень замість правил

  • ініціатива знизу вверх, а не навпаки

  • відповідальність і безпосередня участь резидентів в організації проекту

  • соціальна відповідальність і за майбутнє країни

Інноваційність

  • фокус на інноваційних секторах економіки майбутнього світу

27 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X