Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Мінфін затвердить методику перевірки малозабезпечених сімей на право на соцвиплати від держави.
Ініціативи законотворців

Мінфін затвердить методику перевірки малозабезпечених сімей на право на соцвиплати від держави.

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Мінфін підготував проект наказу про затвердження Методики верифікації державних виплат малозабезпеченим сім’ям. Простіше кажучи, інформацію про сім’ї «прошерстил», щоб вирішити, хто може обійтися і без державної допомоги. При цьому буде використовуватися інформація, взята у банків.

Так, згідно з проектом:

«Для Здійснення веріфікації державних виплат вікорістовується інформація, одержана від суб’єктів Надання информации, зокрема від:

… банків – относительно Здійснення операцій з купівлі ».

Методика визначає принципи перевірки достовірності інформації для призначення, нарахування та здійснення державних виплат малозабезпеченим сім’ям, а також виявлення невідповідності даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних.

Верифікація достовірності інформації, яка впливає на визначення права на отримання державних виплат малозабезпеченим сім’ям, здійснюється шляхом порівняння даних, наданих при призначенні реципієнту державних виплат, які були надані Міністерством соціальної політики та Державним центром зайнятості, та інформації суб’єктів надання інформації (мін’юсту, МОН, МВС , Державної податкової служби, ЦВК, Госгеокадастра, Пенсійного фонду України, Державної митної служби і т. д.).

Наприклад, буде зібрана інформація від Державної податкової служби щодо наявності доходів, від Міністерства внутрішніх справ – щодо зареєстрованих транспортних засобів та їх власників, насправді документів, що засвідчують особу; від Міністерства освіти – з навчання реципієнтів для здобуття вищої освіти і так далі.

Буде проведена перевірка, чи купували такі сім’ї протягом 12 місяців перед зверненням за призначенням державної соціальної допомоги земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб, будівельні матеріали, інші «товари довгострокового вжитку».

Також перевірять, оплачували чи сім’ї одноразово будь-які послуги на суму, яка на дату покупки, оплати перевищує 50 тис. Гривень.

Для цього можуть уточнити операції з купівлі згідно з даними банків.

Також перевірять наявність у складі сім’ї трьох і більше дітей віком до 18 років.

Методикою також визначено етапи здійснення верифікації державних виплат малозабезпеченим сім’ям.

Відзначимо, що під державними виплатами тут розуміється:

1) державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

2) допомога на отримання економічної самостійності малозабезпеченої сім’ї (далі – допомога).

Нижче наводимо проект

https://drive.google.com/file/d/1tqffvQVtCJuHzdNAdU1zne_9J0l2FaOV/view?usp=drivesdk

СЮГ


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

січень, 2022

X