Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » На які рахунки сплачувати єдиний податок за ставкою 2%?
Держоргани інформують

На які рахунки сплачувати єдиний податок за ставкою 2%?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Сплачувати податкові зобов’язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід буде на відповідні рахунки місцевих бюджетів за реквізитами для сплати єдиного податку

Чернівецькі податківці наголосили, що відповідно до ст. 10 ПКУ єдиний податок належить до місцевих податків. 

На підставі цього у роз’ясненні було вказано, що сплачувати податкові зобов’язання з єдиного податку третьої групи за ставкою 2% доходу слід буде на відповідні рахунки місцевих бюджетів.

Що це означає на практиці? 

Наголосимо, що нормами ПКУ не встановлено окремих правил для сплати єдиного податку для спецгрупи. В п. 9 підрозд. 8 розд. ХХ тільки зазначено, що сума податкового зобов’язання, зазначена платником податку в поданій ним податковій декларації, підлягає сплаті протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку для подання декларації.

Не повідомляли про відкриття для таких єдинників окремих рахунків і фахівці Держказначейства або ДПСУ. А за загальним правилом, рахунки для сплати єдиного податку поділяються на той, на який платять ФОПи, і той, на який платять юрособи (без зазначення ставки ЄП). 

Тож виходить, що єдинники (фізособи та юрособи) на спецгрупі, які до переходу перебували на єдиному податку, сплачують ЄП за ставкою 2% за попередніми реквізитами. 

А от «загальники» (як ФОП, так й юрособи) при переході на спецгрупу повинні будуть визначити для себе, якими будуть реквізити для сплати єдиного податку. 

Нагадаємо, що єдиний податок – це місцевий податок, тому реквізити будуть окремими для кожного району міста, сіл, смт, ОТГ за місцем реєстрації в ДПС. Для ФОПів та юросіб встановлено окремі рахунки.

Інформація про бюджетні рахунки на 2022 рік за областям наведена у довіднику на сайті ДПС ось тут.

Також цю інформацію можна переглянути у рубриці “Стан розрахунків з бюджетом” в Е-кабінеті.

І підкреслимо, що вперше сплатити ЄП за ставкою 2% треба до 30 травня включно.

21 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X