Головна » Бухгалтеру » Консультації » Навчання найманого працівника за рахунок роботодавця: яка сума оподатковується в 2020 році
Консультації

Навчання найманого працівника за рахунок роботодавця: яка сума оподатковується в 2020 році

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

З метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб, до складу оподатковуваного доходу фізичної особи не включається сума, сплачена за здобуття освіти:

– перерахована будь-якою юридичною або фізичною особою,

– на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за здобуття освіти,

не вище трикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року за кожний повний або неповний місяць навчання, такої фізичної особи (у 2020 році — 4 723 грн х 3) (пп. 165.1.21 ст. 165 Податкового кодексу).

Отже, кошти, сплачені роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за навчання фізичної особи, що не перевищує у 2020 році — 14 169 грн (4 723 грн х 3) за кожний місяць навчання, не включаються до складу оподатковуваного доходу такого працівника.

У разі порушення умов та в частині перевищення суми (у 2020 році — 14 169 грн), кошти, сплачені роботодавцем за навчання фізичної особи прирівнюються до додаткового блага та оподатковуються податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18 % та військовим збором за ставкою 1,5 %.

Вісник ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

X