Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » НБУ оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів із впровадженням IBAN
Держоргани інформують

НБУ оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів із впровадженням IBAN

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

У зв’язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN Національний банк України оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів.

Так з 01 листопада 2019 року у розрахункових документах буде виключено реквізит “Код банку”.

Це дасть можливість уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Національного банку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері.

Міжнародний номер банківського рахунку IBAN уже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.

Відповідні зміни містить проект постанови Правління Національного банку України “Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті” (далі – Проект), що пропонується для громадського обговорення.

Нагадаємо, що для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.

Загалом запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Національного банку.

Аналіз регуляторного впливу цього Проекту.

Зауваження та пропозиції до Проекту приймаються до 17 травня 2019 року на поштову та електронні адреси Національного банку України.

Поштова адреса: Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку, вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601.

Електронна адреса: 22SPRA@U0H0, nbu@bank.gov.ua

НБУ

11 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X