Національний банк України, забезпечуючи прозорість та вільний доступ до інформації, розпочинає регулярне оприлюднення інформації про розподіл обсягів та кількості безготівкових операцій з використанням платіжних карток. Це передбачено рішенням Правління НБУ № 579-рш від 11 вересня 2017 року та про це йдеться в офіційному повідомлення ресурсу НБУ
Публікація здійснюватиметься на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ щоквартально.
Інформація надаватиметься за типами безготівкових операцій у такому розрізі:
– перекази з картки на картку;
– операції у мережі Інтернет;
– розрахунки в торговельній мережі;
– операції у пристроях самообслуговування.
Також повідомляється, що НБУ дозволив банкам доручати юридичним і фізичним особам на договірних засадах здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів-фізичних осіб, відповідно до вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.
Новий порядок здійснення посередниками (агентами) ідентифікації та верифікації клієнтів прийнято відповідно до Закону України «Про споживче кредитування».
“Цей порядок дозволить банкам розвивати споживче кредитування не відволікаючи значні власні ресурси для здійснення ідентифікації та верифікації позичальників-фізосіб. Такий підхід відповідає європейським практикам. Він дозволить банкам зосередити більше зусиль на розвитку масового кредитування в Україні”, – зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.
Щоб уникнути дисонансу в роботі агентів, Національний банк прописав єдиний, уніфікований порядок здійснення ними процедури ідентифікації й верифікації банківських клієнтів. Зокрема, йдеться про порядок:
Згідно з новими вимогами НБУ, банк може вибрати посередників лише після того, як переконається у бездоганній діловій репутації таких осіб.
Відповідальність за неналежне здійснення агентами ідентифікації та верифікації банківських клієнтів-фізосіб покладається на банк.
Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 12.09.2017 № 90 “Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу”, яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.
Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 12.5% річних. Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 26 жовтня 2017 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.
Новейшие смартфоны требуют особого внимания к их сохранности из-за высокой стоимости и хрупкой конструкции. Качественный…
У світі стрімкої цифрової трансформації бізнесу компанії дедалі частіше відмовляються від традиційної телефонії на користь…
Головне управління ДПС у Миколаївській області повідомляє, що відповідно до частини 3 статті 39 Закону…
ДПС у Львівській області розповідає, що відносини, які виникають у сфері справляння податків і зборів, регулюються нормами…
Хоча б раз на день кожна людина стикається з рекламою IT. Найбільше її в інтернеті,…
Сервіс покликаний допомогти інвесторам фондового ринку швидко та в зручний спосіб згенерувати документи, необхідні для…