Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » НБУ оприлюднює обсяги безготівкових операцій та перевірку клієнтів для банків покладає на третіх осіб.
Держоргани інформують Економіка Новини законодавства

НБУ оприлюднює обсяги безготівкових операцій та перевірку клієнтів для банків покладає на третіх осіб.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email

Національний банк України, забезпечуючи прозорість та вільний доступ до інформації, розпочинає регулярне оприлюднення інформації про розподіл обсягів та кількості безготівкових операцій з використанням платіжних карток. Це передбачено рішенням Правління НБУ № 579-рш від 11 вересня 2017 року та про це йдеться в офіційному повідомлення ресурсу НБУ  

Публікація здійснюватиметься на сторінках офіційного Інтернет-представництва НБУ щоквартально.

Інформація надаватиметься за типами безготівкових операцій у такому розрізі:

– перекази з картки на картку;

– операції у мережі Інтернет;

– розрахунки в торговельній мережі;

– операції у пристроях самообслуговування.

 

 

Також повідомляється, що НБУ дозволив банкам доручати юридичним і  фізичним особам на договірних засадах здійснювати ідентифікацію та верифікацію клієнтів-фізичних осіб,  відповідно до вимог законодавства з питань фінансового моніторингу.

Новий порядок здійснення посередниками (агентами) ідентифікації та верифікації клієнтів прийнято відповідно до Закону України «Про споживче кредитування».

"Цей порядок дозволить банкам розвивати споживче кредитування не відволікаючи значні власні ресурси для  здійснення ідентифікації та верифікації позичальників-фізосіб.  Такий підхід відповідає європейським практикам. Він дозволить банкам зосередити більше зусиль на розвитку масового кредитування в Україні", - зазначив директор Департаменту фінансового моніторингу НБУ Ігор Береза.

Щоб уникнути дисонансу в роботі агентів, Національний банк прописав єдиний, уніфікований порядок здійснення  ними процедури ідентифікації й верифікації  банківських клієнтів. Зокрема, йдеться  про порядок:

  • зберігання агентами, передавання ними інформації чи документів  щодо ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб, у тому числі в разі дострокового припинення відносин з агентом;
  • здійснення контролю за дотриманням агентами встановленої процедури проведення ідентифікації та верифікації клієнтів банку- фізосіб;
  • організації навчання агентів для забезпечення належного рівня їх підготовки з питань запобігання легалізації кримінальних доходів чи фінансування тероризму в частині здійснення ідентифікації та верифікації клієнтів банку-фізосіб.
Читати по темі:  Національний банк продовжує знімати адміністративні обмеження на валютному ринку

Згідно з новими вимогами НБУ, банк може вибрати посередників лише після того, як переконається у бездоганній діловій репутації таких осіб.

Відповідальність за неналежне здійснення агентами ідентифікації та верифікації банківських клієнтів-фізосіб покладається на банк.

Відповідні зміни передбачено постановою Правління НБУ від 12.09.2017 № 90 "Про затвердження Змін до Положення про здійснення банками фінансового моніторингу", яка набирає чинності з дня, наступного за днем її офіційного опублікування.

Правління Національного банку України прийняло рішення залишити облікову ставку незмінною на рівні 12.5% річних. Наступне засідання Правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 26 жовтня 2017 року відповідно до затвердженого та оприлюдненого графіка.

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

пять × 4 =

Наша розсилка

Події

14
Дек
14:00 - 16:00

Тренинг "УЧЕТНАЯ ПОЛИТИКА 2018: необходимые изменения, выбор оптимальных вариантов" 14.12.17

НБУ оприлюднює обсяги безготівкових операцій та перевірку клієнтів для банків покладає на третіх осіб.
21
Дек
09:30 - 14:30

Підсумковий бухгалтерський семінар "Теорія і практика головних подій 2017 року" 21.12.17

Конференц-зал бізнес-школи Українського католицького університету
21
Дек
10:00 - 12:00

Вебинар Бухгалтерский учет и уплата налогов: итоги 2017 года. И что нас ждет в 2018 г. 21.12.2017

НБУ оприлюднює обсяги безготівкових операцій та перевірку клієнтів для банків покладає на третіх осіб.

Випадкова цитата

Лучше уверенность в хорошем результате, чем надежда на замечательный результат

НБУ оприлюднює обсяги безготівкових операцій та перевірку клієнтів для банків покладає на третіх осіб.

Час читання: 4 min
0

Поділитися з другом