Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » НБУ з 4 січня 2017 р. знижує граничний рівень готівкових розрахунків на добу у 3 рази — із 150 тис. до 50 тис. грн.
Новини законодавства

НБУ з 4 січня 2017 р. знижує граничний рівень готівкових розрахунків на добу у 3 рази — із 150 тис. до 50 тис. грн.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Згідно з повідомленням на сайті НБУ, відповідні норми містяться у постанові правління Національного банку України від 25.11.2016 № 407 «Про внесення змін у постанову Правління Національного банку України від 6 червня 2013 № 210″ Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою».

«Постановою передбачена гранична сума розрахунків готівкою між фізичною особою та підприємством (підприємцем) протягом одного дня у розмірі 50 тис. грн, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 50 тис. грн», — йдеться у повідомленні.

Регулятор зазначив, що фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, що перевищує 50 тис. грн, шляхом переведення коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або переведення коштів на поточні рахунки (зокрема у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Водночас гранична сума готівкових розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня залишається незмінною і становить 10 тис. грн. НБУ вважає, що встановлення граничної суми розрахунків готівкою на рівні 50 тис. грн не створить жодних труднощів громадянам, тому що не зачіпає щоденні покупки населення. Контроль за дотриманням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) згідно з Податковим кодексом України здійснюватимуть органи Державної фіскальної служби України.

 

Рішення Національного банку України з цього питання повністю відповідає міжнародному досвіду — багато європейських держав (Франція, Бельгія, Португалія, Італія, Іспанія, Греція) встановили граничні суми готівкових розрахунків, інші країни також планують запровадити аналогічні норми.

Слід зазначити, що Комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено поступове зниження рівня готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) у 2020 році до 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%)», — констатується в повідомленні НБУ.

Читати по темі:  Ліберальна податкова реформа 3357: популізм чи реалізм?

Нагадаємо, що з 1 вересня 2013 року в Україні діє обмеження максимальної суми готівкових розрахунків на рівні 10 тис. грн — для розрахунків підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня, 150 тисяч грн — для розрахунків фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги) і між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Отправить ответ

Оставьте первый комментарий!

Notify of
avatar
wpDiscuz

Наша розсилка

Розшукуємо авторів

Випадкова цитата

Видение без действия — это мечта.
Действие без видения — это кошмар.

НБУ з 4 січня 2017 р. знижує граничний рівень готівкових розрахунків на добу у 3 рази — із 150 тис. до 50 тис. грн.

Час читання: 3 min
0
Наша розсилка

Хочете отримувати оновлення нашого сайту на свою пошту?

Дякуємо за ваш вибір
Гарного вам дня :)

Поділитися з другом