Taking too long? Close loading screen.
Вітаємо Вас на нашому порталі
Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » НБУ знизив облікову ставку з 28 серпня 2015 р
Новини законодавства

НБУ знизив облікову ставку з 28 серпня 2015 р

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Час читання:2 хвилин
Print Friendly, PDF & Email

Правління Національного банку України прийняло рішення про зниження облікової ставки з 28 серпня 2015 року з 30% до 27%.

Жорстка грошово-кредитна політика, яку проводив Національний банк України протягом останніх шести місяців, суттєво посприяла зниженню інфляційних і девальваційних очікувань, стабілізації валютного ринку і, як наслідок, формуванню стійкого тренду на сповільнення інфляції. Приріст індексу споживчих цін у річному вимірі знижується третій місяць поспіль, а в помісячному вимірі в липні була зафіксована дефляція.

Поліпшення ситуації на валютному ринку та стабілізація інфляційних очікувань сприяє поверненню депозитів до банківської системи.

Національний банк України надалі очікує на збереження дезінфляційного тренду завдяки утриманню відносної стабільності на валютному ринку, завершенню основної хвилі підвищення житлово-комунальних тарифів і достатньо повільному відновленню споживчого попиту. Додатковим фактором будуть високі показники врожаю зернових, овочів і фруктів, що сприятиме стриманій динаміці цін на продовольчі товари.

 

Ураховуючи зменшення інфляційних ризиків, Правління Національного банку України вважає за можливе розпочати пом’якшення грошово-кредитної політики, узгоджене з прогнозованим зниженням річної інфляції. Водночас, незважаючи на зниження облікової ставки з високого поточного рівня, грошово-кредитна політика залишатиметься відносно жорсткою для підтримки дезінфляційної тенденції та запобігання впливу на економіку України зовнішніх потрясінь, що наразі спостерігаються на світових товарних і фінансових ринках.

Джерело: Прес-служба НБУ

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

20 − 8 =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Если вы тратите слишком много времени на размышления, вы никогда это не сделаете

НБУ знизив облікову ставку з 28 серпня 2015 р

Час читання: 2 min
0

Поділитися з другом