Головна » Uncategorized » Не вистачає паркомісць? – Сплачуйте підвищені штрафи!
Uncategorized Ініціативи законотворців

Не вистачає паркомісць? – Сплачуйте підвищені штрафи!

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

06 червня 2017 року у ВР України у першому читанні прийнятий проект Закону № 5364 “Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери паркування транспортних засобів”. Особлива увага Законопроекту приділена саме паркуванню. І відтепер вся відповідальність за скоєння порушення правил дорожнього руху та паркування покладається на власника авто (фізособу).

Основні нововведення:

  1. Адміністративна відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху та паркування зафіксовано автоматичними засобами (фото/відео зйомка). Режим фотозйомки/відеозапису передбачає здійснення уповноваженою посадовою особою фото/відеофіксації обставин порушення правил зупинки, стоянки та/або паркування транспортних засобів
  2. Порушення порядку надання послуг із транспортування та/або зберігання транспортних засобів у разі тимчасового затримання транспортних засобів інспектором з паркування … тягне за собою накладення штрафу на керівника суб’єкта господарювання, фізичну особу – підприємця в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  3. Порушення правил паркування транспортних засобів, в тому числі несплата вартості послуг з користування майданчиком для платного паркування, -тягне за собою накладення штрафу в двадцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів.
  4. Паркування на місцях, призначених для безоплатного паркування транспортних засобів, особами, які не мають відповідних пільг, –тягне за собою накладення штрафу в тридцятикратному розмірі від вартості однієї години послуги з користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів.
  5. Порушення посадовою особою суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів, визначених правилами паркування транспортних засобів вимог щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування транспортних засобів –тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  6. Необладнання майданчиків для платного паркування транспортних засобів відповідно до вимог, встановлених законодавством, в тому числі паркувальними автоматами або платіжними терміналами на відстані до 100 метрів від відповідного майданчика –тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від сорока до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  7. Повторне протягом року вчинення порушення, передбаченого частиною четвертою цієї статті, –тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для платного паркування транспортних засобів, від шістдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  8. Під несплатою вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування (крім майданчиків, обладнаних автоматичними в’їзними та виїзними терміналами) слід розуміти несплату вартості послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів більше як за 10 хвилин користування майданчиком для платного паркування транспортних засобів.
  9. Водії автомобілів, котрі скоїли правопорушення на території України, але ці авто мають іноземну реєстрацію, теж відповідатимуть за порушення. Однак, не зовсім водії, а саме та особа, котра ввезла це авто на територію України. Законопроект передбачає обов’язок працівників уповноважених органів надавати всю необхідну інформацію про таких осіб за запитом посадових осіб уповноважених підрозділів Національної поліції, уповноважених інспекторів з паркування у письмовій або електронній формі.

Поділіться з друзями - підтримайте проект
X