Головна » Бухгалтеру » Консультації » Невже більше не потрібно заповнювати щорічні форми веріфікації для банків?
Держоргани інформують Консультації

Невже більше не потрібно заповнювати щорічні форми веріфікації для банків?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Як повідомляє офіційний веб-ресурс ДФС, то вже спрощено форму комунікації банків та їх клієнтів-платників. До цього часу, юридичні та фізособи-підприємці повинні були, за запитом банків, щорічно надавати інформацію, стосовно фінстану та іншу інформацію, заповнюючи нескінченні та плутані форми банківських опитувань. Це і час займало, та і відверто дратувало багатьох керівників та бухгалтерів. Витрачати на це час – недоцільно. І відтепер, о диво, нарешті ДФС запровадила новий сервіс передачі фінансовим установам даних фінансової звітності підприємства.

30.03.2018 Державною фіскальною службою України підписано Угоду про інформаційне співробітництво щодо надання сервісної послуги з передачі фінансовій установі даних з фінансової звітності підприємства (далі – Угода), яка є публічним письмовим договором, відкритим для приєднання фінансових установ шляхом підписання Договору приєднання та Порядку отримання даних з фінансової звітності.

Інформаційне співробітництво між ДФС та фінансовими установами надасть можливість засобами Електронного кабінету:

фінансовим установам – після приєднання до Угоди отримувати (за наявності згоди платника) дані з фінансової звітності підприємства, яка подана до контролюючих органів;

платникам – за бажанням формувати та передавати фінансовим установам дані з фінансової звітності, яка подана до контролюючих органів, шляхом подання до ДФС в електронній формі відповідної згоди на передачу таких даних.

Сервісна послуга, в першу чергу, запроваджена для платників, у яких виникає необхідність подання документів до фінансових установ, та спрощує процедуру подання такими платниками до банків документів та відомостей, необхідних для здійснення ідентифікації та/або верифікації, а також проведення фінансовими установами аналізу відповідності фінансової операції змісту діяльності та фінансового стану підприємства згідно зі статтею 64 Закону України «Про банки і банківську діяльність».

Угоду та відповідні додатки до неї розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділах «Електронна сервіси» та «Меморандуми та договори про співпрацю».

Сподіваємось, що сервіс буде працювати плідно та ефективно, спростить бюрократичне спілкування банків з клієнтами юрособами.

ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2021

X