Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Нова версія УКТЗЕД. Закон про Митний тариф хочуть оновити
Новини законодавства

Нова версія УКТЗЕД. Закон про Митний тариф хочуть оновити

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Закон «Про Митний тариф України» пропонують оновити та покласти в його основу нову версію Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності (далі – УКТЗЕД), побудовану на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів 2017 року (далі – ГС-2017) на рівні перших шести знаків (офіційне видання ВМО) і КН ЄС 2017 року на рівні сьомого і восьмого знаків.

Чинний Закон «Про Митний тариф України» побудований на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів версії 2012 року. Це в свою чергу створює низку ускладнень у зв’язку з тим, що застосування заходів тарифного та нетарифного регулювання в більшості країн світу з 1 січня 2017 р. здійснюється на основі ГС-2017.

Щоб виправити цю ситуацію пропонується затвердити новий Закон про Митний тариф, відповідний законопроект для обговорення 3 квітня розмістили на сайті Мінекономрозвитку. Передбачається, що документ набирає чинності з 1 січня 2018 року.

Як зауважують розробники у пояснювальній записці, ГС-2017 містить 223 зміни, розподілені таким чином:

85 – сільськогосподарська галузь;

45 – хімічна галузь;

13 – лісовий сектор;

15 – текстильна промисловість;

6 – чорні та кольорові метали;

35 – машинобудівна галузь;

8 – транспорт;

26 – інші галузі.

Як результат прийнятих змін частина кодів додана, перенумерована або вилучена у зв’язку з низьким об’ємом торгівлі (менше 50 млн доларів за рік).

Митний тариф містить перелік ставок загальнодержавного податку − ввізного мита на товари, що ввозяться на митну територію України і систематизовані згідно з УКТЗЕД, складеною на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів.

Зауважте, проектом нового Митного тарифу України не передбачається зміна ставок ввізного мита на товари, а лише зміна класифікації окремих товарів.

З проектом можна ознайомитись за посиланням.

28 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X