Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Нове роз’яснення ДФС щодо подання інформації для відновлення реєстрації податкової накладної
Держоргани інформують

Нове роз’яснення ДФС щодо подання інформації для відновлення реєстрації податкової накладної

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Нагадаємо, що раніше податківці повідомляли, що платник податку у разі отримання квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, а в перехідний період (з 1 квітня 2017 року по 1 липня 2017 року) у разі отримання квитанції про реєстрацію податкової ПН/ РК в Реєстрі має право подати на розгляд Комісії ДФС інформацію (саме так називається цей документ у Критеріях) у вигляді Таблиці даних платника податків за встановленою формою J(F)1312301. І навіть наводили приклад заповнення такої Таблиці.

Але сьогодні з’явилося нове оголошення від ДФСУ на цю ж тему.  Тепер податківці називають інформацію, яку може подати платник ПДВ, поясненням (відповідно до норм п. «в» пп. 201.16.1 ПКУ). І говорять, що пояснення можна подати у вигляді Повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПН/РК за формою J(F)1312601.

Зауважимо, що йдеться про один і той самий вид інформації, яку має надати платник ПДВ (це очевидно з аналізу п. 3 Критеріїв та п. «в» пп. 201.16.1 ПКУ). Але оскільки нове оголошення від ДФСУ вийшло пізніше, то, скоріш за все, подавати таку інформацію доведеться саме за формою J(F)1312601.

Крім цього, в оголошенні уточнено, що:

  • Повідомлення має формуватися окремо по кожній податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію якої зупинено в ЄРПН;
  • до такого Повідомлення потрібно додавати копії документів у вигляді окремих додатків за формою J(F)1360101 у форматі PDF (розмір кожного додатку не повинен перевищувати 2 мГб).

На жаль, прикладу оформлення цього повідомлення разом із додатками у новому роз’ясненні від ДФСУ не наведено.

Повідомлення з додатками може бути сформоване та надіслане через особистий кабінет електронного сервісу «Електронний кабінет платника» (режим «Ведення звітності»), вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС України.

Також для формування Повідомлення в електронному вигляді платник податків самостійно, на власний розсуд, може обрати будь-яке програмне забезпечення, яке формує вихідний файл відповідно до затвердженого формату (стандарту).


Поділіться з друзями - підтримайте проект