Головна » Бухгалтеру » Консультації » Нові обшуки? Що нагадує ДФС
Консультації

Нові обшуки? Що нагадує ДФС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Здивувати вже майже нічим нашого платника не можливо, але ми звернули увагу на статтю-нагадування платникам від ГУ  ДФС Одеської обл. Може податкова, принаймі Одеської області, таки хоче наблизитися до платників?…

Мова іде про Закон №2213 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення дотримання прав учасників кримінального провадження та інших осіб правоохоронними органами під час здійснення досудового розслідування».

Зазначеними змінами регламентуються питання проведення обшуку, застосування технічних засобів у кримінальному судочинстві, вилучення цифрових носіїв даних, дотримання таємниці досудового розслідування, визначення учасників кримінального провадження тощо.

Зокрема, згідно зі змінами до статей 60 і 214 КПК у слідчих виникає обов‘язок, а у заявника право на отримання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Стаття 236 КПК доповнена положеннями, за якими особа, у житлі чи іншому володінні якої проводиться обшук, має право користуватися правовою допомогою адвоката на будь-якій стадії проведення обшуку, при цьому недопущення адвоката на обшук є підставою визнання здобутих доказів недопустимими (стаття 87 КПК).

Крім того, статтю 107 КПК доповнено положеннями, за якими проведення обшуку в обов‘язковому порядку фіксується за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів, а здійснений запис є невід‘ємним додатком до протоколу і все, що не зафіксовано у записі, не може бути внесено до протоколу обшуку та використано як доказ у кримінальному провадженні (стаття 104 КПК).

Право відеозапису обшуку надано і стороні захисту (стаття 107 КПК).

Така турбота! З чого б це? Але ж приємно…

 

124 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X