Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Нові правила прописки: перевірки та штрафи
Ініціативи законотворців Держоргани інформують

Нові правила прописки: перевірки та штрафи

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Влада планує влаштувати масштабні перевірки фактів проживання громадян в місцях їх реєстрації. 

Цим займеться офіс реформи адміністративних послуг при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі. Перевірки передбачені законопроектом «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», розроблений чиновниками.

Документ пропонує дозволити органам реєстрації масові перевірки громадян.

Передбачається, що дані про місце проживання або про зняття з реєстрації місця проживання будуть вноситися в Єдину інформаційну систему. Громадяни старше 14 років мають намір зобов’язати протягом 30 днів особисто або через інтернет подати заяву про реєстрацію свого місця проживання. Також про місце свого перебування повинні будуть поінформувати орган реєстрації українці, які підлягають призову на строкову військову службу або беруть участь у судовому процесі.

Термін перевірки не буде перевищувати 30 днів. Уповноважені особи органів влади в ході перевірки отримають право досліджувати житлове приміщення на предмет наявності ознак проживання зареєстрованого в ньому громадянина.

Перевіряючі будуть опитувати сусідів, а також перевіряти наявність одягу, засобів гігієни та інші докази проживання.

У разі, якщо перевірка покаже, що громадянин не проживає за місцем реєстрації, його притягатимуть до адміністративної відповідальності та будуть штрафувати в розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 гривень).

Діючий механізм обліку населення в Україні призводить до накопичення у реєстрах територіальних громад інформації про місце проживання, яка до 30 %, а стосовно дітей – до 63 %, не відповідає дійсності (громадяни надають перевагу проживання без реєстрації або реєструються не за місцем проживання). При цьому близько півтора мільйона внутрішньо переміщених осіб узагалі перебувають поза обліком реєстрів територіальних громад, що в свою чергу призводить до порушення їх виборчих прав.

Як наслідок, бюджетні кошти, що призначаються на утримання реєстрів та органів реєстрації, використовуються неефективно, а держава не в змозі виконувати належним чином свої функції. Крім того, державні органи під час надання послуг громадянам змушені перевіряти їх місце проживання (наприклад, під час надання соціального житла, житлових кредитів, субсидій, інших допомог тощо).

Очікується, що Єдина інформаційна система почне діяти з 1 липня 2019 року. Громадяни, які не зареєстровані за місцем проживання, зможуть безкоштовно це зробити до 31 березня 2021 року.

Джерело


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки