Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Держоргани інформують » Новий бій за право на субсидію…
Держоргани інформують Консультації

Новий бій за право на субсидію…

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Наближається опалвальний сезон, а ціни на комуналку в країні тільки підвищуються. Отже прогнозуються черги у філіях служб соціального захисту населення наоформлення субсидії дла горомадян.

Зараз активно транслюється, телебаченням та радіо, рекламна компанія з поясненнями, кому і за що може бути відмовлено у субсидіях. Але чи так все однозначно? Пропонуємо просто вчитатися в повідомлення Мінсоцполітики.

Відмова у субсидії тим громадянам,  чиї доходи менші мінімальної зарплатні (3723грн) – є неправомірною.

За словами Міністра соціальної політики Андрія Реви, вони мають змогу звернутися до Комісії з питань призначення житлових субсидій.

Якщо ЄСВ сплачується в повному обсязі (819,06 грн), Комісія у дохід порахує три або навіть один прожиткових мінімуми, в залежності від соціального стану людини, і розрахує розмір субсидії.

Якщо ЄСВ НЕ сплачується з вини роботодавця, субсидію громадяни мають змогу оформити на загальних умовах, без розгляду справи Комісією. Субсидію у таких випадках розраховують на основі реально отриманих доходів, тобто з урахуванням мінімальної заробітної плати.

Складається якесь дивовижне враження, начеб то Мінсоцполітики за нас, за народ, але “гроші наперед!”, як то кажуть….

Субсидіанти часто запитують чи потрібно для оформлення субсидії додавати різноманітні довідки.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева стверджує, що у загальному випадку для оформлення субсидії потрібні лише Заява і Декларація про доходи.

Довідки потрібні якщо громадяни бажають оформити субсидію не на всіх зареєстрованих, а лише фактично проживаючих у помешканні осіб. Тоді до справи додаються документи з місця роботи в іншому місті, про навчання в іншому місті, про перебування на лікуванні, про постійне місце проживання з ЖЕКу, сільської чи селищної ради.

Субсидію призначають на рік – від травня до травня наступного року. Розмір субсидії розраховують окремо – на літній період, і окремо – на зимовий виключно на основі доходів зареєстрованих і фактично проживаючих у помешканні осіб.

Якщо допомогу уже призначено на новий рік (2018-2019рр), у жовтні їх розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично, без повторного звернення.

За матеріалами Мінсоцполітики


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки

Наша розсилка

X