Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Новий голова НБУ: чітке визначення строків призначення
Ініціативи законотворців

Новий голова НБУ: чітке визначення строків призначення

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Відповідно до статті 18 Закону України «Про Національний банк України» на посаду Голова Національного банку призначається та звільняється Верховною Радою України за поданням Президента України.

Згідно із статтею 85 Конституції України до повноважень Верховної Ради України належить призначення на посаду та звільнення з посади Голови НБУ за поданням Президента України.

При цьому, єдиний, хто може прийняти рішення про відставку Голови НБУ та унести до Верховної Ради України  пропозицію щодо кандидатури на зазначену посаду  є  Президент України.

Враховуючи викладене, виникає законодавча необхідність уточнення строку, протягом якого Президент України повинен розглянути та прийняти рішення стосовно поданої заяви Голови НБУ про відставку із займаної посади. Оскільки,  може виникати ситуація, за якої, особа, яка виявила бажання піти у відставку із займаної посади Голови НБУ та подала відповідну заяву, але, без відповідного рішення Президента, не може цього зробити, оскільки  Президент, з тих чи інших причин, не розглядає зазначену заяву. У такому випадку можна говорити про трудову експлуатацію особи, що є неприйнятним явищем у незалежній, демократичній, соціальній та правовій державі.

Прикладом із зазначеної проблематики є наступне: 10 квітня 2017 року Голова НБУ Гонтарєва В. О. офіційно повідомила про те, що звернулася до Президента України із заявою про відставку, тим самим, виявила бажання залишити обійману нею посаду. При цьому, з моменту офіційного звернення Голови НБУ до Президента України пройшло п’ять місяців, але жодного рішення із зазначеного питання не було прийнято.

Тому, необхідно врегулювати таку прогалину, та визначити строк, протягом якого Президент України розглядатиме заяву про відставку Голови НБУ, у випадку, передбаченому пунктом 2 частини восьмої статті 18 Закону України «Про Національний банк України».

Народні обранці пропонують внести зміни до вище згаданих законів, згідно із якими президент розглядає заяву про відставку голови НБУ протягом 15 днів та вносить нову кандидатуру на пост Голови НБУ чи В.О. Голови НБУ, а якщо у відповідний термін не вноситься нова кандидатура Президентом країни, то цю функцію на себе бере Верховна Рада України, тобто народні депутати рекомендують кандидатуру на посаду Голови НБУ.

Відповідний законопроект №7101 вже зареєстровано у ВРУ та розглянутий профільним комітетом ВРУ з питань фінансової політики і банківської діяльності та рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо уточнення строків призначення та звільнення Голови Національного банку України.

31 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X