Головна » Бухгалтеру » Консультації » Обов’язковий продаж валюти при її надходженні
Держоргани інформують Консультації

Обов’язковий продаж валюти при її надходженні

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

 14.12.2017 набрала чинності постанова Правління НБУ від 13 грудня 2017 року № 129 «Про запровадження обов’язкового продажу надходжень в іноземній валюті та встановлення розміру обов’язкового продажу таких надходжень».

Постановою № 129 залишено вимоги щодо обов’язкового продажу надходжень в Україну в іноземній валюті на користь юридичних осіб на рівні 50%. Решта надходжень в іноземній валюті залишається в розпорядженні резидентів та нерезидентів і використовується ними відповідно до правил валютного регулювання.

Як і раніше, уповноважений банк має попередньо зараховувати надходження в інвалюті, на які поширюється вимога, на окремий рахунок «Розподільчі рахунки суб’єктів господарювання». На наступний день після зарахування цих коштів на розподільчий рахунок банк повинен здійснити їх обов’язковий продаж без доручення клієнта.

Разом з тим, розширено перелік операцій, надходження за якими не є обов’язковими до продажу, так, вимога не буде поширюватися на перекази, що були здійснені банком за рахунок власних коштів клієнта, які повертаються іноземним банком.

Постанова № 129 діє з 14 грудня 2017 року до 13 червня 2018 року включно.

З текстом Постанови № 129  можна ознайомитись скориставшись розділом «Нормативні та інформаційні документи» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.

Повідомлення ДФС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
X