Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Оновлений звіт з ЄСВ подаємо за листопад 2016 р.: офіційний лист ДФСУ
Новини законодавства

Оновлений звіт з ЄСВ подаємо за листопад 2016 р.: офіційний лист ДФСУ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Звіт з ЄСВ (додаток 4) зі змінами, внесеними наказом №813, слід подавати платниками єдиного внеску, починаючи з 01.12.2016 р. (тобто зі звітності за листопад 2016 року)

Нагадуємо, що 18 жовтня набрав чинності Наказ Мінфіну від 07.09.2016 р. №813, яким внесено зміни до звіту з ЄСВ (додаток 4), Порядку його складання та Інструкції про нарахування ЄСВ.

А от з тим, коли вперше потрібно подавати новий звіт, виникла ціла епопея.

Раніше ДФС у Закарпатській області вказувала на необхідність подання звіту з ЄСВ за жовтень вже за оновленою формою. Ба більше, податкові на місцях цей звіт вже приймали саме за новою формою. Але несподіванно ДФСУ виказала свою думку.

У листі від 08.11.2016 р. №35758/7/99-99-13-02-01-17 ДФСУ чітко зазначила: «Звітність зі змінами, внесеними наказом №813, подаватиметься платниками єдиного внеску починаючи з 01.12.2016 р.»

Тобто вперше слід буде звітувати за оновленою формою за листопад 2016 року (граничний термін подання — 20 грудня 2016 року).

Такий висновок податківці роблять, базуючись на нормах п. 46.6 ПКУ. Згідно з ним, якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

 

 

Як бути тим, хто вже подав звіт з ЄСВ за новою формою?

Читати по темі:  Як звітувати з ЄСВ за січень 2016 р.

В листі про це ані слова. Незважаючи на те, що датований він 8 листопада, коли до закінчення граничного строку подання за жовтень залишалося менше двох тихнів.

На нашу думку, в такому випадку можна просто перездати звіт за старою формою. Адже за правилами подання звіту з ЄСВ, він немає звітної нової форми, і останній поданий звіт скасовує подані раніше. Тобто звіт, який буде поданий зараз, і вважатиметься тим, який був поданим.

Але тут може виникнути дві проблеми: з податківцями і технічна.

Податківці на місцях можуть відмовитися приймати цей звіт за старою формою (таке у перехідних періодах, коли вказівки «зверху» змінюють одна одну, вже траплялося). Програмне забезпечення, яке дозволяє подавати звітність в електронному вигляді, може відмовити у складання звіту за старою формою або надсилати квитанції про її застарілість. Можлива й ситуація, коли дані обох поданих звітів (нового і старого) через технічну помилку будуть задвоюватися.

Щоб уникнути цих проблем, радимо звернутися до вашої ДПІ і узгодити необхідність перездачі цього звіту. Після такого узгодження, як правило, проблем не виникає.

Певна річ, що частина тих, хто вже відзвітував та має звіт з позначкою/квитанцією про здачу, не бажатиме звітувати наново. Але, пам’ятайте:  звіт, поданий і навіть прийнятий не за потрібною формою, податківці дуже просто визнають неподаним. Штраф для роботодавця невеликий – 170 грн. Але на посадових осіб покладається ще й адміністративна відповідальність – від 30 до 40 нмдг (510-680 грн).

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.
Мітки

Наша розсилка

Опитування

Нужен ли на вашем предприятии "Платежный календарь"

Платежный календарь представляет собой плановый финансовый документ, обеспечивающий ежедневное управление поступлением и расходованием денежных средств предприятия.

Випадкова цитата

Единственной преградой к осуществлению наших планов на завтра могут быть наши сегодняшние сомнения

Оновлений звіт з ЄСВ подаємо за листопад 2016 р.: офіційний лист ДФСУ

Час читання: <1 min
0

Поділитися з другом