У зв’язку з прийняттям  Змін до ряду Законів України, виникла необхідність приведення у відповідність із Законом № 2464 чинної редакції Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року № 435, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 460/26905.  У зв’язку із чим оприлюднено проект наказу «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». Які ж новації запропоновані :

Додаток 4

Таблицю 1 Д4 доповнено новим розділом для розрахунку недоотриманих Пенсійним фондом сум від застосування пільгових розмірів єдиного внеску, сплачених роботодавцями за працюючих осіб з інвалідністю.

Додаток 5

Оновлена форма Д5 (подається ФОП та особами, які проводять незалежну діяльність, ) містить одну, уніфіковану, таблицю для всіх вищезазначених категорій платників. При цьому передбачено, що ФОП, які протягом звітного року змінювали систему оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність і одночасно є ФОП, формують один Звіт з наявним титульним аркушем, який включає дві таблиці, в яких зазначається вид діяльності та обрана система оподаткування. 

Додаток 5 з типом форми «ліквідаційна» передбачено новий строк подання: 

  • для ФОП – протягом 30 календарних днів з дня проведення державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;
  • для осіб, які провадять незалежну професійну діяльність та членів фермерських господарств – протягом 30 календарних днів з дня подання  заяви до органу доходів і зборів про зняття з обліку платника єдиного внеску.

Проект зазначеного нормативно – правового акта оприлюднений на офіційній сторінці Міністерства фінансів України в мережі Інтернет (www.minfin.gov.ua) у рубриці «Проекти нормативно-правових актів» підрозділу «Проекти документів» розділу «Аспекти роботи».

Зауваження та пропозиції стосовно змісту нормативно-правового акту надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації цього оголошення за наступними адресами:

Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  homut@minfin.gov.ua , doroshkova@minfin.gov.ua

Державна регуляторна служба України, 01001, м. Київ-11,
вул. Арсенальна, 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua

Share
Опубліковано
Sunny-J

Recent Posts

Алгоритм дій щодо примусового стягнення боргів від Мін’юсту

Отримали рішення суду, проте боржник відмовляється виконувати його добровільно? Аби розпочати примусове виконання, потрібно звернутися…

2 тижні ago

Нові правила мобілізації: головні засади нового закону

Верховна Рада України прийняла у другому читанні і в цілому Закон №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих…

3 тижні ago

Чи треба проводити індексацію заробітної плати у квітні та травні 2024 року?

За даними Держстату, інфляція на споживчому ринку в березні 2024 р. порівняно з лютим 2024…

3 тижні ago

Як вийти на закордонний ринок за допомогою онлайн реклами

Вихід на закордонний ринок відкриває нові перспективи для бізнесу. Якщо ви досі продаєте свої товари…

3 тижні ago

Заборгованість з єдиного внеску: ризики для працівника та роботодавця

Єдиний внесок платник має сплачувати незалежно від свого фінансового стану. Зобов’язання із сплати єдиного внеску…

3 тижні ago

Як подати заяву на реєстрацію шлюбу через Дію?

Раніше оформлення шлюбу було складним і тривалим процесом. Однак тепер усе змінилося – подати заяву…

3 тижні ago