Головна » Бухгалтеру » Консультації » Оподаткування благодійної допомоги, наданої волонтеру
Консультації

Оподаткування благодійної допомоги, наданої волонтеру

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Які податки має сплатити ТОВ при наданні коштів допомоги волонтеру?

В ПКУ є пільга щодо невключення до складу оподатковуваного доходу фізособи, яка є волонтером, отриманої такою особою благодійної допомоги. Така пільга встановлена пп. «б» пп. 165.1.54 і пп. 170.7.8 ПКУ.

Щоб скористатися такою пільгою, потрібно дотриматися кількох умов. Наприклад, однією з умов (пп. «б» пп. 165.1.54 ПКУ) є використання отриманої волонтером допомоги для її подальшого надання учасникам бойових дій, які наведені в пп. «а» пп. 165.1.54 ПКУ. Причому такі учасники бойових дій мають використати таку допомогу на цілі, наведені в пп. 170.7.8 ПКУ:

  • придбання товарів за Переліком, затвердженим Постановою КМУ від 24.02.2016 р. № 112;
  • придбання лікарських засобів, донорських компонентів, виробів медичного призначення, технічних та інших засобів реабілітації, платних послуг з лікування, забезпечення виробами медичного призначення, технічними та іншими засобами реабілітації, послуг медичної реабілітації, санаторно-курортного оздоровлення;
  • на потреби за Переліком № 653 (Перелік, затверджений Постановою КМУ від 26.11.2014 р. № 653).

В зазначених переліках немає дронів. 

Тому, на наш погляд, підстав для застосування наведеної пільги немає.

Це означає, що суму наданої допомоги слід оподатковувати в порядку оподаткування безповоротної фінансової допомоги, згідно з п. «ґ» пп. 164.2.17 ПКУ, як додаткове благо фізособи – отримувача.

Тобто, з вартості такої допомоги потрібно утримати ПДФО за ставкою 18% і ВЗ – 1,5%. До виплати волонтеру (фізособі) належить допомога за мінусом утриманих податків, які підприємство перераховує до бюджету.

В додатку 4ДФ до об’єднаного звіту сума наданої допомоги відображається з ознакою доходу «126».

Чи повинне ТОВ сплачувати ще якісь податки, окрім наведених вище?

Ні.

Кілька слів про фізосіб волонтерів, які можуть претендувати на пільгу за пп. 165.1.54 ПКУ.

Такі особи мають бути внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом №5073-VI.

Реєстр волонтерів ведеться відповідно до Порядку, затвердженому Наказом Мінфіну № 1089 (див. п. 2-1 розд. VII Закону 5073-VI).

Дані реєстру волонтерів оприлюднюються на сайті ДФСУ (п. 1.3 Порядку № 1089). Про включення до Реєстру податкова має повідомляти волонтера листом (див. п. 2.5 Порядку № 1089). Вимоги до волонтерів і особливостей їхньої діяльності встановлені Законом №3236-VI.


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Мітки
X