Головна » Бухгалтеру » Консультації » Оподаткування фізособи при отриманні дарунка від ФОП єдинника
Консультації

Оподаткування фізособи при отриманні дарунка від ФОП єдинника

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
Print Friendly, PDF & Email
"Чи оподатковуються ПДФО доходи у вигляді подарованих грошових коштів, які перераховуються із рахунку ФОП ЄП, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, на рахунок ФО — члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення?"Згідно з п. 292.1  ПКУ доходом платника єдиного податку для фізичної особи — підприємця є дохід, отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі, визначеній п. 292.3 ПКУ.Кошти, що надійшли на розрахунковий рахунок, який відкрито фізичною особою для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи — підприємця – платника єдиного податку з врахуванням вимог ст. 292 ПКУ.Згідно з абз. 2 п. 174.6 ПКУ доходи у вигляді дарунка, нараховані (виплачені, надані) платнику податку юридичною особою або фізичною особою — підприємцем, оподатковуються на загальних підставах, передбачених розд. IV ПКУ для оподаткування додаткового блага.При цьому, відповідно до п.п. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок за ставкою, визначеною ст. 167 ПКУ (18 %).Пунктом 176.2 ПКУ передбачено, що особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані, зокрема, своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок; подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Таким чином, доходи у вигляді подарованих грошових коштів, які перераховуються із рахунку фізичної особи — підприємця – платника єдиного податку, відкритого для здійснення підприємницької діяльності, на рахунок фізичної особи — члена сім’ї першого/другого ступеня споріднення включаються до загального місячного оподатковуваного доходу такої фізичної особи та оподатковуються за ставкою, встановленою п. 167.1 ПКУ (18 %).
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

двенадцать − три =

Наша розсилка

Випадкова цитата

Начинайте с малого. Если дела пойдут, наращивайте большую позицию

Оподаткування фізособи при отриманні дарунка від ФОП єдинника

Час читання: 3 min
0

Поділитися з другом