Головна » Бухгалтеру » Консультації » Оренда нерухомості: чи має ФОП другої групи право?
Консультації

Оренда нерухомості: чи має ФОП другої групи право?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Розглянемо питання стосовно того, чи має право фізична особа — підприємець — платник єдиного податку другої групи здійснювати операції з надання в оренду нежитлових приміщень.

Передусім з’ясуємо, які операції можуть здійснювати у своїй господарській діяльності ФОП другої групи відповідно до норм чинного законодавства.

Так, нормою ПКУ (пп. 2 п. 291.4) визначено, що ФОП другої групи має право здійснювати свою господарську діяльність, якщо така фізична особа — підприємець надає послуги платникам єдиного податку або/та населенню тощо.

Крім того, нормою п. 1 ст. 320 ЦКУ визначено, що власник майна може використовувати своє майно шляхом надання його в оренду з метою здійснення своєї господарської діяльності.

А отже, звертаємо увагу на той факт, що у разі якщо ФОП надає в оренду нежитлові приміщення, загальна площа яких перевищує 300 м2, нормою ПКУ визначено, що такі фізичні особи — підприємці не можуть бути платниками єдиного податку (пп. 291.5.3 ст. 291 ПКУ).

Виходячи з вищезазначеного, можна зробити такий висновок: у разі якщо ФОП (платник єдиного податку другої групи) планує надавати або вже надає в оренду іншій юридичній особі (платнику єдиного податку) нежитлове приміщення, яке належить йому на праві власності, слід враховувати той факт, що площа нежитлового приміщення, яка буде надаватися або надається, не повинна перевищувати 300 м2, аби залишатися платником єдиного податку.

Вісник ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект
Читати по темі:  Чи може единник 2 групи, котрий надає кейтерингові послуги, приймати замовлення від загальносистемників?

Наша розсилка

Події

червень, 2020

X