Головна » Бухгалтеру » Консультації » Особливості деклараційної кампанії 2018 року для фізичних осіб-громадян
Консультації

Особливості деклараційної кампанії 2018 року для фізичних осіб-громадян

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Особливості  деклараційної кампанії 2018 року, обумовлені змінами, які відбулися в ПКУ та набрали чинності в 2017 році.

Серед таких змін для   фізичних осіб – громадян можна виділити наступне:

– Фізичним особам – платникам податку на доходи фізичних осіб за кредитом, що отриманий на придбання житла (іпотечний кредит), встановлено право на сплату суми податкового зобов’язання, нарахованої на суму боргу, прощеного кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним із процедурою його банкрутства, до закінчення строку позовної давності, протягом трьох років починаючи з року, в якому задекларовано суму такого податкового зобов’язання. За нормами Кодексу платник податку самостійно розраховує суми розстрочення таких податкових зобов’язань, які погашаються платником податків рівними частинами кожного календарного кварталу до 20 числа місяця, наступного за кожним календарним кварталом;

– Статтею 174 Кодексу передбачено, що з 1 січня 2017 року об’єкти спадщини, які успадковуються членами сім’ї спадкодавця другого ступеня споріднення, оподатковуються за нульовою ставкою податку. Звертаємо увагу, що  відповідно до норм п.п. 14.1.263 п. 14.1 ст. 14 Кодексу членами сім’ї фізичної особи другого ступеня споріднення для цілей розділу IV Кодексу вважаються її рідні брати та сестри, її баба та дід з боку матері і з боку батька;

Зверніть увагу, що до загальногомісячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід у вигляді вартості успадкованого або отриманого у подарунок майна у межах, що оподатковується податком на доходи фізичних осіб.

Особами, відповідальними за сплату (перерахування) податку до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину.

Дохід у вигляді вартості успадкованого майна (кошти, майно, майнові чи немайнові права) у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім спадкоємців, які отримали у спадщину об’єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою податку на доходи фізичних осіб.

Обов’язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи, зокрема, у вигляді об’єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Фізичні особи, які одержали дохід у вигляді спадщини чи подарунку, які оподатковуються за нульовою ставкою податку, не зобов’язані включати вартість такої спадщини (подарунку) до складу загальногорічного оподатковуваного доходу і  можуть не подавати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи, – за умови відсутності інших підстав для подання декларації, – це передбачено п.п. 164.2.10 ст. 164, п. 174.3 ст. 174, п. 179.2 ст. 179 ПКУ. 

Крім того, за результатами 2017 року платник податку може скористатись правом на отримання податкової знижки, пов’язаної з навчанням члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того чи одержує такий член сім’ї заробітну плату.


Поділіться з друзями - підтримайте проект