Головна » Бухгалтеру » Консультації » Особливості застосування програмних РРО: питання-відповіді ДПС
Консультації

Особливості застосування програмних РРО: питання-відповіді ДПС

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

1. Як сьогодні здійснюється програмування найменування товарів (послуг) в ПРРО?

Програмування товарів чи послуг в ПРРО відбувається суб’єктом господарювання або оператором (касиром) самостійно. Він додає товари чи послуги або імпортує дані переліку (файл у форматі CSV), який формується згідно з інструкцією користувача ПРРО.

2. Які способи отримання фіскального чеку покупцем за оплачені товари (послуги) через ПРРО та чи можливо перевірити чеки, що видаються ПРРО?

Закон України « «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інші закони щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг встановлюють такий механізм. Підприємці, які здійснюють розрахункові операції в готівковій чи в безготівковій формі зобов’язані надавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, в обов’язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції. Він має бути створений в паперовій чи електронній формі. У тому числі він може відтворюватись на дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду. Це дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію з розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься та надсилати електронний розрахунковий документ на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти. Пошук чеків, виданих ПРРО, можна здійснити в Електронному кабінеті за посиланням

3. Яким чином для підприємця буде підтверджуватись факт передачі даних від ПРРО до фіскального сервера?

Факт передачі реєстраційної заяви, повідомлень про виявлення несправності ПРРО, відкриття зміни, підтверджується отриманням відповідних квитанцій від фіскального сервера.

Передача розрахункового документа та фіскального звітного чека підтверджується отриманням фіскального номера, що присвоюється цим документам фіскальним сервером.

4.Чи потрібно подавати заяву для отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними суб’єктами господарювання, які використовують програмні РРО?

Ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями видається органами ліцензування, якими є територіальні органи Державної податкової служби.

Для отримання такої ліцензії підприємець подає до органу ліцензування за місцем провадження діяльності заяву про видачу ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями у довільні формі.

У заяві зазначає перелік програмних РРО, які знаходяться у місці торгівлі, їх фіскальні номери, дату реєстрації ПРРО в контролюючому органі та назву моделі ПРРО.

5. Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання наряду з апаратним програмного РРО. Підприємець самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). У разі, якщо він приймає рішення використовувати програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

6. Що таке «офлайн-режим» для застосування Програмного РРО?

Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлює, що на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером контролюючого органу проведення розрахункових операцій здійснюється в режимі офлайн. Це може тривати не більше 36 годин, із створенням електронних розрахункових документів, яким присвоюються фіскальні номери із діапазону фіскальних номерів, сформованих фіскальним сервером контролюючого органу. 

Також закликаю підприємців у разі виникнення технічних чи методологічних запитань звертатись до Контакт-центру ДПС за телефоном 0 800 501 007.Більше інформації можна знайти на веб-порталі Державної податкової служби за наступним посиланням 

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект