Головна » Бухгалтеру » Консультації » Останні зміни в ПКУ стосовно сум аліментів та плати за навчання
Консультації

Останні зміни в ПКУ стосовно сум аліментів та плати за навчання

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Набув чинності Закон України від 03.07.2018 № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

        Зокрема Законом № 2477 внесені зміни до:

пп. 165.1.14 п. 165.1 ст. 165,  а саме: передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб  не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом;

 – пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166, що викладено у новій редакції, згідно з якою до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема, належать суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Нагадаємо! Пунктом 165.1.21 статті 165 ПКУ ще у 2017 році суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. Наразі це трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2018 році –  11 169,00 грн). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги. Крім того, для студентів, які вивчилися коштом роботодавця, скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу. У попередні роки була норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання, у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Додати коментар

Клікніть, щоб прокоментувати

1 × two =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

Пошук від Google

Наша розсилка

Мудра думка

Багатьом не подобаються зміни, але ми повинні навчитися приймати їх. Особливо якщо альтернатива змінам — це катастрофа

— Ілон Маск

Події

Ми в Instagram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: