Головна » Бухгалтеру » Консультації » Останні зміни в ПКУ стосовно сум аліментів та плати за навчання
Консультації

Останні зміни в ПКУ стосовно сум аліментів та плати за навчання

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Print Friendly, PDF & Email

Набув чинності Закон України від 03.07.2018 № 2477-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України».

        Зокрема Законом № 2477 внесені зміни до:

пп. 165.1.14 п. 165.1 ст. 165,  а саме: передбачено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб  не включаються аліменти, що виплачуються платнику податку згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України, у тому числі аліменти, що виплачуються нерезидентом;

 – пп. 166.3.3 п. 166.3 ст. 166, що викладено у новій редакції, згідно з якою до переліку витрат, дозволених до включення до податкової знижки, зокрема, належать суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Нагадаємо! Пунктом 165.1.21 статті 165 ПКУ ще у 2017 році суттєво збільшено суму, яку юридична чи фізична особа може сплатити за навчання іншої фізичної особи в українських вищих та професійно-технічних закладах без оподаткування такої суми ПДФО. Наразі це трикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного року за кожний повний або неповний місяць навчання, підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи ( у 2018 році –  11 169,00 грн). У минулих роках таким критерієм був граничний розмір доходу у вигляді зарплати, який давав право на отримання податкової соціальної пільги. Крім того, для студентів, які вивчилися коштом роботодавця, скасовано обов’язок з відпрацювання у такого роботодавця протягом  3 років після закінчення навчального закладу. У попередні роки була норма, яка передбачала оподаткування ПДФО усієї суми, сплаченої за навчання, у випадку припинення працівником трудових відносин з роботодавцем.

17 Переглядів

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Реклама

X