Головна » Бухгалтеру » Новини законодавства » Ініціативи законотворців » Ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу будуть оновлені
Ініціативи законотворців

Ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу будуть оновлені

Поділіться з друзями - підтримайте проект

27 березня ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ «Про внесення змін до Постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 117» (завантажити).

Розроблено його, як пояснюють податківці, з метою уникнення випадків маніпулювання платниками податку ознаками, відповідність яким дає змогу реєструвати податкові накладні/розрахунки коригування (далі — ПН/РК) без здійснення автоматизованого моніторингу.

 

Що пропонується?

1. Уточнити ознаки, за якими ПН/РК не підлягатимуть моніторингу

Так, пп. 2 п. 3 Порядку зупинення запропоновано викласти у такій редакції: «обсяг постачання, зазначений платником податку в податкових накладних/розрахунках коригування (крім розрахунків коригування, поданих на реєстрацію у місяці, іншому ніж місяць, в якому вони складені), зареєстрованих у Реєстрі в поточному місяці, з урахуванням поданої на реєстрацію в Реєстрі податкової накладної/розрахунку коригування, становить менше 500 тис. гривень за умови, що обсяг постачання товарів/послуг, зазначений в них у поточному місяці за операціями з одним отримувачем — платником податку, не перевищує 50 тис. гривень, сума ПДВ (крім суми ПДВ, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України), сплаченого у попередньому місяці, більше 20 тис. гривень, та керівник – посадова особа такого платника податку є особою, яка займає аналогічну посаду не більше ніж у трьох (включно) платників податку».

Своєю чергою, пп. 3 п. 3 Порядку зупинення буде доповнено додатковою умовою. За нею загальна сума сплаченого за останні 12 календарних місяців, що передують місяцю, в якому складено ПН/РК, ПДВ (крім суми податку на додану вартість, сплаченої при ввезенні товарів на митну територію України) платником податку та його відокремленими підрозділами, якими подано ПН/РК на реєстрацію в ЄРПН, становить більше 400 тис. гривень.

Читати по темі:  Минфин предлагает принцип «молчаливого согласия» для регистрации налоговых накладных

Пункти 23 та 28 Порядку зупинення доповнити умовами, що стосуються відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку, для прийняття рішень про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації комісіями, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації.

Крім того, у новій редакції буде викладено Додаток 1 «Реєстр податкових накладних/розрахунків коригування, реєстрація яких зупинена». А також Порядок доповнять новими додатками:

  • додаток 4 «Примірна форма рішення про врахування/неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість»;
  • додаток 5 «Примірна форма рішення про неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість».

2. Внести зміни до Порядку розгляду скарг на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК в ЄРПН або відмову в такій реєстрації

Запропоновано уточнити, що розгляд скарг на рішення комісій регіонального рівня, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації та врахування або неврахування таблиці даних платника податку на додану вартість, здійснюється комісією центрального рівня,  яка є постійно діючим колегіальним органом ДФС, за участі уповноваженої особи Мінфіну.

 

3. У Порядку роботи комісій уточнюється, що він визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісій, які приймають рішення про реєстрацію ПН/РК або відмову в такій реєстрації, рішення про врахування або неврахування таблиці даних платника ПДВ та розглядають скарги на такі рішення, а також права та обов’язки її членів.

Засідання комісії контролюючого органу будуть проводитися у разі наявності матеріалів для розгляду.

 

Коли наберуть чинності ці зміни?

Згідно з проектом,  ця постанова набере чинності з дня її опублікування.

А поки що зауваження та пропозиції щодо проекту Постанови можна надавати у письмовій та електронній формі протягом місяця з дня публікації  за адресами:

  • Державна фіскальна служба України: 04655, МПС, м. Київ — 53, Львівська площа, 8., e-mail: monitoringcentr@sfs.gov.ua.
  • Міністерство фінансів України, 01008, м. Київ-8, вул. Грушевського, 12/2, e-mail:  infomf@minfin.gov.ua
  • Державної регуляторної служби України: 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, буд. 9/11, e-mail:  inform@dkrp.gov.ua.
Читати по темі:  Оновлено критерії блокування реєстрації ПН

Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

травень, 2020

X