Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПДВ: аванс за послуги в іноземній валюті — за яким курсом визначати зобов’язання?
Консультації

ПДВ: аванс за послуги в іноземній валюті – за яким курсом визначати зобов’язання?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

У платників податків, що обслуговуються в Офісі великих платників, зокрема тих, які співпрацюють з компаніями-нерезидентами та отримують попередню оплату за послуги в іноземній валюті, нерідко постає питання, за яким курсом визначати ПДВ.

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається з огляду на їх договірну вартість з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім акцизного податку на реалізацію суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв’язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками – суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів) (п. 188.1 ст. 188 ПКУ).

Також пунктом 187.1 ст. 187 Кодексу визначено, що датою виникнення податкових зобов’язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:

а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку – дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої – дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку;

б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів – дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг – дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Відповідно до п. 10 Положення «Про деякі питання встановлення офіційного курсу гривні до іноземних валют та розрахунку довідкового значення курсу гривні до долара США й облікової ціни банківських металів», затвердженого постановою Правління Національного банку України від 10.12.2019 № 148, офіційний курс гривні до іноземних валют та облікова ціна банківських металів починають діяти наступного робочого дня після дня встановлення та/або розрахунку.

Читати по темі:  Імпорт - авансові розрахунки без використання акредитивів.

А офіційний курс гривні до іноземних валют та облікова ціна банківських металів встановлюються:

  • на останній робочий день тижня або на передсвятковий день, діють протягом наступних вихідних або святкових днів;
  • в останній робочий день тижня або в передсвятковий день, починають діяти в перший робочий день наступного тижня або в перший післясвятковий робочий день.

Таким чином, при отриманні попередньої (авансової) оплати в іноземній валюті за надані нерезиденту послуги на митній території України платник ПДВ на дату зарахування коштів на поточний рахунок визначає податкове зобов’язання з ПДВ за офіційним курсом гривні до іноземних валют, який діє на дату визначення таких податкових зобов’язань, тобто який встановлено Національним банком України у попередній робочий день.

ДПС


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

вересень, 2020

X