Головна » Бухгалтеру » Консультації » ПДВ: до чого призводить несвоєчасна реєстрація податкових накладних?
Консультації

ПДВ: до чого призводить несвоєчасна реєстрація податкових накладних?

Поділіться з друзями - підтримайте проект

В Офісі великих платників податків звертають увагу, загалом відсутність реєстрації або несвоєчасна реєстрація податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних призводить до накладення на платників податків штрафних санкцій. Але… У будь-якій ситуації існують свої нюанси, враховуючи які можливо, як мінімум не потрапити в ще гірше фінансове становище, а як максимум взагалі уникнути деяких санкцій. 

Штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної та/або розрахунку коригування до такої податкової накладної (далі — ПН/РК) в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН), визначені ст. 1201 Податкового кодексу України (далі — Кодекс), накладаються на платника податків, який зобов’язаний їх реєструвати (крім ПН, що не надається отримувачу та складеної за операціями, які звільнені від оподаткування або які оподатковуються за нульовою ставкою).

Розміри штрафів у цілому, залежать від кількості календарних днів (далі – к.д.) прострочення реєстрації та суми зазначеної у ПН/РК, так зокрема за прострочення:

  • до 15 к. д. — 10 % суми ПДВ;
  • від 16 до 30 к. д. — 20 % суми ПДВ;     
  • від 31 до 60 к. д. — 30 % суми ПДВ;
  • від 61 до 365 к. д. —  40 % суми ПДВ;
  • більше 366 к. д. — 50 % суми ПДВ.

Штрафні санкції, передбачені цим пунктом, не застосовуються:

  • у разі зупинення реєстрації ПН/РК (на період такого зупинення);
  • у разі реєстрації ПН/РК до початку проведення перевірки, предметом якої є дотримання вимог щодо своєчасності реєстрації цих документів.

Зазначені санкції застосовуються протягом 1095 днів, тобто з урахуванням строку давності встановленого ст. 102 Кодексу.

Відсутність реєстрації ПН/РК в ЄРПН протягом граничного строку, передбаченого ст. 201 Кодексу, які зазначені у податковому повідомленні-рішенні (далі — ППР) за результатами перевірки контролюючих органів тягне за собою накладення штрафу у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено.

Читати по темі:  Індексація зарплати у червні та липні 2017 року

Якщо платник не реєструє таку ПН/РК після закінчення 10 к. д., які настають за днем отримання платником податку ППР на нього так само чекає штраф у розмірі 50 % суми податкових зобов’язань з ПДВ, зазначеної у такій ПН/РК або суми ПДВ нарахованої за операцією з постачання товарів/послуг, якщо ПН на таку операцію не складено. Якщо ж протягом відведених 10 к. д. (за ППР) ПН/РК будуть зареєстровані, дана штрафна санкція не застосовуються.


Поділіться з друзями - підтримайте проект

Наша розсилка

Події

липень, 2020

X